category cover image

پکیج تور های شیراز

مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: وارش وارش
شروع قیمت از 3,400,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: ایران ایر ایران ایر
شروع قیمت از 4,225,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: رجا رجا
شروع قیمت از 2,440,000 تومان مشاهده جزییات

ویدیو گردشگری شیراز

قشم یکی از زیباترین جزایر ایران است که به تازگی بیشتر از قبل مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. شاید تا سال ها پیش گردشگری این جزیره زیبا آن قدر ها رونق نیافته بود و بیشتر مسافران آن به قصد تجارت پا به این منطقه می گذاشتند

درباره شیراز

 

هیچ تردیدی وجود ندارد که شهر شیراز یکی از توریستی ترین شهرهای ایران است. این شهر در استان فارس و در بخش جنوب کشور قرار دارد. شیراز از نظر جمعیت و بزرگی ششمین شهر ایران به شمار می رود که از دیرباز تا کنون همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است. شیراز از آن شهرهای شناخته شده ای است که بسیاری از توریست های خارجی آن را در برنامه سفرشان قرار می دهند. به طور کلی تور شیراز از محبوبت ترین تورهای داخلی است و می توان گفت این شهر یکی از قطب های اصلی گردشگری ایران حساب می شود. برای این که حسابی شیراز را بگردید بهتر است حداقل 4، 5 روزی وقت بگذارید، شیراز آن قدر جاذبه تاریخی و طبیعی دارد که بتواند تمام زمان شما را پر کند.

 بخشی از این محبوبیت به تاریخ و تمدن گذشته آن بر می گردد، چرا که یکی از بزرگ ترین و با شکوه ترین بناهای تاریخی دنیا یعنی تخت جمشید را در خود جای داده است. شیراز فرهنگ غنی دارد و تعدادی از بزرگان علم و ادب نیز از این سرزمین برخواسته اند که از شناخته شده ترین این بزرگان می توان به حضرت حافظ و حضرت سعدی اشاره کرد. از طرفی کوهستانی بودن آن و همین طور قرار گیری اش در منطقه آب و هوایی گرم باعث شده در اکثر ماه های سال هوای معتدل و گرمی داشته باشد. با این وجود بهترین زمان سفر به این شهر اردیبهشت ماه است که نه هوا سرمای شدید زمستان را دارد و نه گرمای زیاد تابستان آزارتان می دهد. تمام این ها دست به دست هم داده است تا شیراز را تبدیل به شهری توریستی کند به طوری که تور شیراز نه فقط از طرف گردشگران خارجی بلکه از طرف ایرانیان نیز با استقبال زیادی رو به رو شود.

 تور شیراز

 

بهترین تور شیراز

 

برای سفر به شیراز چندین راه وجود دارد که هر کدام شرایط و زمان خاص خود را دارد. فاصله شیراز از تهران 930 کیلومتر است و طی کردن این مسافت با ماشین شخصی به طو معمول در کوتاه ترین حالت 10 ساعت طول می کشد. سفرهای زمینی در حالی که این مزیت را دارند تا در طول سفر از مسیر نیز لذت ببرید از در مسافت های این چنینی ممکن است خسته کننده و آزاردهنده باشند. اگر قرار به سفر با تور زمینی شیراز باشد قطار انتخاب مناسب تری است. تور شیراز با قطار حدودا 12 ساعت زمان می برد اما خستگی کمتری نسبت به ماشین دارد. بهترین انتخاب برای تور شیراز سفر هوایی است چرا که کمترین زمان را دارد و راحت ترین نوع سفر است. با هواپیما از تهران حدودا 1.30 زمان می برد تا به شیراز برسید. این نوع سفر باعث می شود بتوانید فرصت بیشتری برای گشت و گذار در شهر را داشته باشید و از زمان تان بیشترین استفاده را ببرید.

 

بهترین تور شیراز

 

بهترین زمان سفر به شیراز

 

به طور کلی استان فارس که در قسمت جنوبی کشور قرار دارد از نظر آب و هوایی به دو منطقه تقسیم می شود. بخش های شمالی و همین طور شمال غربی که در دامنه کوه های زاگرس هستند، آب و هوایی کوهستانی و سرد تر دارند و هر چقدر به سمت جنوب و شرق این استان بروید آب و هوا رو به گرمی می رود. شهر شیراز نیز که تقریبا در مرکز استان قرار می گیرد بیشتر هوایی گرم و خشک دارد. معمولا به دلیل این نوع آب و هوا بهار خصوصا اواسط فروردین تا اوایل خرداد هوا بهترین حالت خود را دارد. درختان سبز و سرزنده هستند و خیابان ها پر از شکوفه می شوند. البته این تنها دلیل انتخاب این زمان برای تور شیراز نیست، بلکه در این مدت خصوصا اردیبهشت ماه جشنواره های متعددی در شیراز برگزار می شود و جذابیت سفر را بیشتر می کند.

بهترین زمان سفر به شیراز

 

قیمت تور شیراز

 

موضوع هزینه های سفر از مهم ترین بخش های آن است و تقریبا نقش تعیین کننده ای دارد. این که چه میزان برای سفرتان می خواهید بودجه بگذارید تا حد زیادی در کیفیت سفرتان موثر است اما فاکتورهایی وجود دارد که ممکن است خیلی برای تان مهم نباشد و اصلا اهمیتی به آن ندهید اما تاثیر زیادی روی هزینه های سفرتان بگذارد. قیمت تور شیراز نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که اصلی ترین آن ها هزینه ای برای محل اقامت و همین طور هزینه ای برای رفت و برگشت تان است. برای انتخاب هتل و اقامتگاه در شیراز انتخاب های متعددی پیش رو دارید از هتل های پنج ستاره مدرن و سنتی تا مسافرخانه ها و هتل های 2 ستاره، که هر کدام بسته به کیفیت و میزان خدمات شان قیمت متفاوتی خواهند داشت. با مدیریت این موضوع و انتخاب هتلی مناسب و در عین حال با قیمت معقول می توانید هزینه های تان را کاهش دهید.

دومین موضوع در تور شیراز ارزان انتخاب وسیله مناسب برای سفر است. ممکن است تصور کنید تور زمینی شیراز با قطار و اتوبوس بسیار ارزان تر خواهد بود، البته که این وسایل ارزان تر هستند اما زمان و انرژی بیشتری از شما می گیرند و کیفیت سفرتان را نیز تا حدودی کاهش می دهند. راهکار مناسب برای کاهش هزینه ها و سفر با تور شیراز ارزان انتخاب بلیت های اکونومی است. در سفرهای هوایی شما سه انتخاب برای نوع صندلی خود دارید که شامل فرست کلاس گران ترین، بیزنس کلاس و اکونومی ارزان ترین می شود. مدت زمانی که در سفر هستید نهایتا 1.30 است و برای این مدت خیلی به صرفه نیست به سراغ صندلی های بیزنس کلاس یا فرست کلاس بروید. در نهایت تور شیراز لحظه آخری نیز از جمله سفرهای ارزان است، در این نوع تورها که به دلیل تکمیل ظرفیت یا کمبودن مسافر در فصلی خاص تخفیف های خوبی می گذارند، شما می توانید توری را با همان کیفیت اما با قیمتی بسیار پایین تر تهیه کنید.

قیمت تور شیراز

 

فرودگاه بین المللی شیراز

 

شیراز دو فرودگاه بین المللی دارد که یکی از آن ها به نام فرودگاه بین المللی دستغیب اصلی ترین و مهم فرودگاه آن است که جزو پرتردد تزین فرودگاه های بین المللی ایران نیز به شمار می رود. این فرودگاه به نام فرودگاه بین المللی شهید دستغیب نیز شناخته می شود که هم پذیرای پروازهای داخلی و هم پذیرای پروازهای خارجی است. فرودگاه در بلوار شاهچراغ قرار دارد و در محوطه آن تاکسی رانی و همین طور اتوبوس برای حمل و نقل مسافران در نظر رفته شده است. البته از تور شیراز را برای سفر انتخاب کنید، ترانسفر فرودگاهی جز خدمات سفرتان خواهد بود.

پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری شیراز

 

پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری شیراز

 

شیراز شهر شعر و ادب فارسی یکی از مهم ترین شهرها در صنعت توریسم کشور است. این شهر جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری دارد که هر کدام از زمان و دوره ای خاص به جای مانده است.

 

  • تخت جمشید

 

یکی از باشکوه ترین بناهای تاریخی موجود در دنیا که قدمتی بیش از 2500 سال دارد. این بنا در 57 کیلومتری شهر شیراز واقع شده است.

 

  • مجموعه پاسارگاد

 

پاسارگاد که بیش از همه با آرامگاه کوروش بزرگ شناخته می شود، مجموعه ای از آثار به جای مانده تاریخی مانند کاخ دروازه، آرامگاه کمبوجیه و ... است.

 

  • حافظیه


امروزه آرامگاه یکی از بزرگ ترین شاعران فارسی به نام خواجه شمس الدین محمد بن بهاءالدین محمد حافظ شیرازی به یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شیراز تبدیل شده است. آرامگاهی زیبا با نمایی گنبدی در میان باغی سرسبز با مساحت 2 هکتار از پربازدید ترین دیدنی های این شهر است.

سعدیه، باغ ارم، ارگ کریم خان زند، بازار وکیل، شاه چراغ، آرامگاه شاه شجاع، آرامگاه خواجوی کرمانی، باغ هفت تنان، باغ جهان نما، مسجد نصیر الملک از دیگر جاذبه های دیدنی و مهم شیراز هستند.

 

هتل های شیراز

 

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای شیراز

 

شیراز نیز مانند هر شهر یا کشور دیگری غذاهای محلی خود را دارد. از آنجایی که بخش مهمی از سفر آشنا شدن با فرهنگ جدید و متفاوت مردم است، تجربه غذاهای جدید هر منطقه هم می تواند ما را با آداب مردم بیشتر آشنا کند و هم تجربه ای لذت بخش و دلنشین خواهد بود.

 

  • کلم پلو
  • کوفته شیرازی
  • دوپیازه آلو
  • قورمه به
  • یخنی نخود
  • رب پلو
  • قنبر پلو

 

غذاهای شیراز

 

بهترین سوغاتی شیراز

 

شیراز سوغاتی های بسیاری دارد از خوراکی ها و شیرینی های خوشمزه گرفته تا صنایه دستی غنی و ارزشمند. از مهم ترین سوغاتی های این باید از عرق بهار نارنج، عرق بیدمشک، یوخه (نوعی شیرینی)، مسقطی شیراز، بادام سوخته، صنایع دستی مینا کاری، خاتم کاری، ظروف قلم زنی، گلیم و قالی نام برد. البته شیراز خوراکی های خوشمزه دیگری نیز دارد مانند فالوده شیرازی و یا حلوای شیرازی که خب حمل آن ها برای مسیر طولانی دشوار است و بهتر است از خوردن آن ها در شهر شیراز لذت ببرید.

سایر تورها

نظرات


امتیاز 4.6 از 5 | از بین 23 امتیاز دهنده به تور شیراز


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان