category cover image

قیمت تور مالدیو

مدت اقامت: 5 شب و 6 روز
ایرلاین: قطر ایر
شروع قیمت از: 16,600,000 تومان + 785 دلار مشاهده جزییات
مدت اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: فلای دبی
شروع قیمت از: 15,650,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: فلای دبی
شروع قیمت از: 14,560,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: فلای دبی
شروع قیمت از: 16,550,000 تومان مشاهده جزییات

ویدیو گردشگری مالدیو

مالدیو یکی از بهشت های روی زمین است؛ این تعبیری است که از این جزیره زیبا می شود. در چند سال گذشته، تصاویر مالدیو در فضای مجازی به شدت پیچیده و نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است

اطلاعات سفر

phone پیش شماره: 960+
duration زمان سفر: حدودا 8 ساعت
passport ویزا: ندارد
currency واحد پول: روپیه
relegion مذهب: اکثریت اسلام
language زبان: دیوهی
distance فاصله از مرز: 118
emergency اورژانس: 119
police پلیس: 102
clock difference اختلاف ساعت: 1:30+

درباره مالدیو

مالدیو یکی از بهشت های روی زمین است؛ این تعبیری است که از این جزیره زیبا می شود. در چند سال گذشته، تصاویر مالدیو در فضای مجازی به شدت پیچیده و نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. به طوری که باعث شده تور مالدیو بیشتر از گذشته محبوب شود. جزیره مالدیو، با آب های فیروزه ای رنگ و آبزیان رنگارنگی که دارد، سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. با این که مالدیو کوچکترین کشور قاره آسیا است و جمعیت بسیار کمی دارد اما تمام امکانات تفریحی مدرن را برای گردشگران خود فراهم کرده است و قطعا در تور مالدیو بهترین مکان های اقامتی، بهترین تفریحات آبی و بهترین غذاهای بین المللی  را در این منطقه تجربه خواهید کرد. مالدیو مجمع الجزایری از 1200 جزیره در اقیانوس هند است. در بین این جزایر، تنها 202 جزیره در مالدیو، مسکونی هستند و هتل های مالدیو نیز در 88 جزیره این کشور قرار گرفته و بهترین خدمات را به مسافرین ارائه می دهند.
در تور مالدیو می توانید سوار بر قایق های تندرو شوید و در میان جزایر و ماهی های رنگارنگی که از آب های شفاف و فیروزه ای دیده می شوند، تفریح کنید. غواصی هم از دیگر تفریحاتی است که می توانید در جزیره مالدیو داشته باشید. جالب است بدانید غواصی مهم ترین ورزش در مالدیو است. این مهارت به حدی در این اهمیت دارد که نخست وزیر مالدیو به هیئت دولت خود دستور داده تا همگی غواصی را فراگیرند. بیشترین درآمد مالدیو از گردشگران و توریست ها به دست می آید. ارتفاع مالدیو بسیار کم است و بلندترین ارتفاع طبیعی در این منطقه 2.4 متر از سطح دریا می رسد. با توجه به گرم شدن زمین و این ارتفاع کم، به نظر می رسد مالدیو بر اثر بالا آمدن آب اقیانوس، کم کم غرق شود.

 

راهنمای تور مالدیو

 

اطلاعات ضروری مالدیو

زبان رسمی: دیوهی
دین رسمی: اسلام
اختلاف زمانی نسبت به ایران: 1:30+ ساعت
واحد ارز: روفیه مالدیو
کد کشور: 960+
شماره ضروری: 119
ولتاژ برق شهری: 230 ولت و 50 هرتز

 

ویزای مالدیو

ویزای مالدیو جزو ویزاهای فرودگاهی است و این خبر خوبی برای ایرانیان است چرا که  شما می توانید بدون دریافت ویزا به مالدیو سفر کنید و به محض رسیدن به فرودگاه، با ارائه مدارک معتبر، ویزای فرودگاهی دریافت کنید. ویزای فرودگاهی یکی از مهمترین دلایل توریستی شدن این کشور است. برای دریافت ویزا باید پاسپورت خود را که حداقل 6 ماه اعتبار دارد، همراه با برگه رزرو قطعی هتل و یک قطعه عکس تمام رخ، به مامورین فرودگاه تحویل دهید. در هنگام ورود شما، هزینه ای معادل با 50 دلار به ازای تعداد روزهایی که قصد اقامت در این کشور را دارید، از شما دریافت می شود. ویزای توریستی این کشور، به مدت 30 روز اعتبار دارد.

 

ویزای توریستی مالدیو

 

بهترین زمان سفر به مالدیو

میانگین دمای هوای مالدیو در طول سال بین 23 تا 31 درجه است و معمولا روزهای گرم و آفتابی بیشتر دارد به جز چند ماهی از سال که باران های موسمی، در این کشور اوج می گیرد. این باران ها از ماه می تا ماه ژوئن، بارش دارند و ماه ژوئن اوج بارش های موسمی است. برای این که از سفر به مالدیو لذت ببرید بهتر است از ماه نوامبر (آبان ماه) تا ماه آوریل (فروردین ماه)، به مالدیو سفر کنید.

 

قیمت تور مالدیو

قیمت تور مالدیو در شرایط و فصل های مختلف، متفاوت است. مالدیو جزو مقاصد گردشگری مهم در بین ایرانیان است و معمولا تور مالدیو، 5 روز و 6 شب برگزار می شود. قیمت تور مالدیو را تعداد شب هایی که قصد اقامت در این کشور را دارید، به همراه نوع هتل انتخابی، نوع پرواز و تفریحاتی که در این منطقه قرار است انجام دهید، تعیین می کند. برای این که تور ارزان مالدیو را تجربه کنید، می توانید در فصل هایی که گردشگران کمتری به مالدیو سفر می کنند، این کشور را انتخاب کنید. این فصل ها که معمولا فصل های بارانی هستند و چون هوای گرمی نیز دارند، رطوبت فزایش پیدا کرده و به همین دلیل گردشگران کمتری به این منطقه سفر می کنند. این موضوع باعث شده نرخ رزرو هتل و پرواز تا حد زیادی کاهش یابد و همین طور بیشترین میزان تور مالدیو لحظه آخری در این بازه زمانی باشد. در صورتی که در فصل های پاییز و زمستان، به دلیل هوای نسبتا خنک جزیره، گردشگران به مراتب بیشتر هستند و به دنبال آن قیمت تور مالدیو افزایش می یابد.

 

قیمت تور مالدیو

 

فرودگاه های بین المللی مالدیو

 • فرودگاه بین المللی ولانا | Velana International Airport

فرودگاه بین المللی ولانا یا ابراهیم نصیر، در شهر ماله مالدیو قرار گرفته و در ارتفاع 2 متری از سطح دریا واقع شده است. طول باند این فرودگاه 3200 متر است و جزو بهترین فرودگاه های مالدیو است. ابراهیم نصیر نامی است که مردم روی این فرودگاه گذاشته اند چرا که این فرودگاه بین المللی در سال 1966 توسط رئیس جمهور وقت، ابراهیم نصیر افتتاح شد.

 

 • فرودگاه بین المللی گان | Gan International Airport

فرودگاه بین المللی GAN نیز، در سال 1976 به عنوان دومین فرودگاه مهم دیگری این کشور مورد استفاده قرار گرفت. این فرودگاه با طول باند 2650 متر، در شهر آدو از جرایز جنوبی و دومین شهر پر جمعیت مالدیو قرار دارد.

 

فرودگاه بین المللی مالدیو

 

معروف ترین شهرهای مالدیو از نظر گردشگری

در بین شهرهای مالدیو، چند شهر مهم توریستی در وجود دارد که بیشتر گردشگران، در تور مالدیو، از آن ها دیدن می کنند. ماله، پایتخت مالدیو، مهمترین شهر این کشور و پر توریست ترین آن ها است؛ بعد از آن جزیره وادهو نیز، به علت ساحل درخشانی که شب هنگام به شکل چراغ های آبی با تابش نور مهتاب در می آیند، مشهور است. جزیره هیتادلو، آلیماتا، تولوسدو، کوردو، فیدهو، مارادهو و اوتمو، از مهمترین شهرهای گردشگری مالدیو هستند که در فصل های توریستی، همیشه مملو از گردشگران می باشند.

 

شهرهای گردشگری مالدیو

 

جاذبه های دیدنی مالدیو

مالدیو به آب های فیروزه ای و صخره های مرجانی اش معروف است و جالب است بدانید تن ماهی در بیشتر غذاهای آن ها به کار می رود. در تور مالدیو بیشترین زمان، به شنا و تفریح در آب های جزیره مالدیو اختصاص داده می شود اما نمی توان از دیدنی های دیگر این کشور هم گذشت.

 

 • جزایر مالدیو

برای تماشای دیدنی های مالدیو، انتخاب های زیادی مقابلتان هست اما بی شک، اولین گزینه شما، رفتن به جزیره و تماشای آب های درخشان مالدیو است. درواقع این موضوع، مهمترین دلیل گردشگران است. بعد از تماشای جزایر مالدیو و انجام تفریحاتی همچون اسکوتر و موج سواری، حتما به جزیره وادهو بروید و در شب، به چراغ های روشن و طبیعی که در آب اقیانوس قرار گرفته اند، دل بسپارید.

 

 • غواصی در بنانا ریف

بهترین مکان برای غواصی، بنانا ریف است که  تمامی تجهیزات مربوط به غواصی اسکوبا را دارد. تجربه تماشای ماهی های رنگارنگ، طبیعت شگفت انگیز زیر آب و مرجان های زیبا را در غواصی بنانا ریف به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

 • خانه وال مالدیو

در سفر به مالدیو می توانید به زیر دریایی که شبیه یک وال طراحی شده است بروید و با دنیای زیر آب همراه باشید.

 

 • مسجد سلطان ماله

مسجد سلطان هم از دیدنی های مهم این کشور است. این مسجد بزرگترین مسجد در کشور مالدیو است که در ماله، پایتخت مالدیو بنا شده است. تقریبا 5000 نفر به طور همزمان می توانند در داخل مسجد، نماز بخوانند.

موزه ملی و مولی آگه نیز از دیدنی های دیگر این کشور هستند که ساخت آن ها به پیش از جنگ جهانی اول باز می گردد.

 

دیدنی ترین جاذبه های مالدیو

 

بهترین هتل های مالدیو

 • هتل 5 ستاره کورومبا مالدیو | Kurumba Maldives

این هتل، یکی از بهترین و به روزترین هتل های مالدیو است که با انتخاب آن، سفری رویایی را پیش روی خود قرار خواهید داد. این هتل نزدیک فرودگاه بین المللی ماله است و تنها 10 دقیقه با فرودگاه فاصله دارد. برخورد مناسب خدمه هتل و زمان بندی فوق العاده خوب آن ها، باعث شده تا این هتل 5 ستاره، یکی از ویژه ترین هتل های مالدیو شود. اگر مشکل بودجه ندارید، برای تعطیلات و یا ماه عسل، بهتر است این هتل را انتخاب کنید و از امکانات شگفت انگیز آن بهره ببرید. در این هتل هر چیزی که فکر کنید قابل دسترس است از خدمات ماساژ و ریلکسیشن گرفته تا خدمات رفاهی مانند اینترنت، ترانسفر و ... که همگی به بهترین حالت ممکن ارائه می شوند. در این هتل برای معلولین نیز خدمات اختصاصی در نظر گرفته شده است.

 

 • هتل چهار ستاره جن ماله مالدیو |  Hotel Jen Malé

این هتل نیز در نوع خود بی نظیر است. موقعیت قرار گیری هتل جن ماله، در مرکز شهر است و در یک منطقه تجاری عالی، قرار گرفته است. از این رو دسترسی به تمام نقاط شهر، آسان است. چشم انداز هتل، بخشی از اقیانوس هند را نمایش می دهد. این هتل به همراه دکوراسیون رنگ سفید و تیره، فضایی شیک و لوکس را خلق کرده است. اتاق های متنوعی هم در این هتل وجود دارد که انتخاب را برای مشتریان، باز گذاشته است.

 

 • هتل سه ستاره بیادهو مالدیو | Biyadhoo Island Resort

این هتل 96 اتاق دارد و تقریبا 45 دقیقه از فرودگاه فاصله دارد. برای رسیدن به هتل باید از قایق های تندرو استفاده کرده و سفری دریایی را پیش رو بگیرید. قیمت هتل بیادهو نسبت به هتل های چهار ستاره و پنج ستاره به مراتب کمتر است اما امکانات تفریحی و خدماتی که ارائه می دهد، نسبت به هتل های سه ستاره ای که در ذهن دارید، بسیار بالاتر است. در این هتل، ماساژ و اسپا وجود دارد. ترانسفر فرودگاهی، رستوران، صندوق امانات و ساحل اختصاصی، از دیگر امکانات این هتل است.

 

بهترین هتل های مالدیو

 

بهترین غذاهای مالدیو

یکی از جذاب ترین بخش های سفر چشیدن غذاهای محلی است! بدون شک چشیدن طعم جدید غذاهای هر منطقه، جزو لذت بخش ترین بخش های هر سفر است. در مالدیو نیز، چندین غذای محبوب وجود دارد که در سفر به آن حتما باید آن ها را تست کرد. طبیعتا خود تان را باید برای غذاهای دریایی آماده کنید، چون به دلیل موقعیت جغرافیایی مالدیو، غذاهای دریایی بیشترین و اصلی ترین بخش مواد خوراکی آن ها را تشکیل می دهد.

 

 • ماس هونی | Mas Huni

 • بیس کیمیا | Bis keemiya

 • گارودیا | Garudhiya

 • هونی روشی | Huni roshi

 • ساگو بوندیبای | Saagu bondibai

 • گولها | Gulha

 

معروف ترین عذاهای مالدیو

 

بهترین سوغاتی مالدیو

از کوچکترین کشور آسیا می توانید آثار هنری همچون صنایع دستی چوبی، قایق های بادبانی کوچک، سبدهای حصیری، فنجان های پوست نارگیلی، زیورآلاتی همچون دستبندهای صدفی و سنگی تهیه کنید.

 

بهترین سوغاتی های مالدیو

نظرات


امتیاز 4.6 از 5 | از بین 7 امتیاز دهنده به تور مالدیو


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان