category cover image
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین:
شروع قیمت از: 2,630,000 تومان مشاهده جزییات

ویدیو گردشگری قشم

قشم یکی از زیباترین جزایر ایران است که به تازگی بیشتر از قبل مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. شاید تا سال ها پیش گردشگری این جزیره زیبا آن قدر ها رونق نیافته بود و بیشتر مسافران آن به قصد تجارت پا به این منطقه می گذاشتند

درباره قشم

 
 

 

قشم یکی از زیباترین جزایر ایران است که به تازگی بیشتر از قبل مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. شاید تا سال ها پیش گردشگری این جزیره زیبا آن قدر ها رونق نیافته بود و بیشتر مسافران آن به قصد تجارت پا به این منطقه می گذاشتند. در حالی که امروزه قشم جزو مراکز پر توریست کشور است که حتی با بسیاری از شهرهای توریستی ایران نیز رقابت می کند. قشم از سال های بسیار دور مرکزی برای تجارت بوده و از آنجایی که در مسیر آبی مناسبی قرار دارد، دسترسی آن را به بازار های دیگر راحت تر کرده است. موضوع دیگر بحث گمرک کالا ها است؛ چون در این جزیره قیمت کالا ها به دلیل منطقه آزاد بودن ارزان تر است، سالانه افرادی زیادی برای خرید راهی قشم می شوند. هرچند بد نیست بدانید قشم منحصر به فرد ترین جاذبه های دیدنی و گردشگری ایران را دارد که حتی در سازمان های جهانی نیز به ثبت رسیده اند. تمام این موارد استقبال از تور قشم را چندین برابر کرده است.

 

معرفی تور قشم

 

قیمت تور قشم

از آنجایی که قشم همیشه از مسافران شهر های دیگر پر است، به همین دلیل اقامتگاه ها و هتل های آن همیشه شلوغ هستند؛ هرچند که در فصل تابستان شرایط تغییر می کند و تقریبا برخی هتل ها خالی می مانند. حتی افرادی که برای خرید در فصل تابستان به قشم می روند برای سکونت خانه های اجاره ای و محلی را انتخاب می کنند. جدای از این زمان قشم تقریبا همیشه شلوغ است و همین موضوع باعث شده تا قیمت های تور قشم از یک حدی پایین تر نیایند. البته سفر به قشم جزو سفرهای گران محسوب نمی شود اما با این حال همه چیز به شما بستگی دارد. انتخاب هتل برای اقامت، بلیط هواپیما و ... نهایتا در قیمت تور قشم موثر است. با تمام این حرف ها حتی اگر بهترین هتل های قشم را انتخاب کنید و یا این که بهترین بلیط پرواز را تهیه کنید باز هم تور قشم نسبت به برخی از تورهای دیگر ارزان تر خواهد بود.

 

تور قشم ارزان

برای پیدا کردن تور ارزان قشم باید ابتدا لیست الویت های خود را مرور کنید. درست است که تور قشم خیلی تور گرانی نیست اما به هر حال انتخاب هتل های درجه یک و یا پرواز فرست کلاس در مقایسه با هتل های معمولی و پروازهای اکونومی گران تر هستند. بنابراین باید در نظر بگیرید که چه چیزی برایتان الویت دارد؛ اگرمی خواهید هزینه ها را کاهش دهید باید از برخی موارد چشم پوشی کنید. به عنوان مثال نباید بلیط فرست کلاس بخرید یا کمی در انتخاب هتل باید حساب شده تر عمل کنید. موضوع دیگر زمان سفر است، قشم به دلیل آب و هوایش در فصل تابستان بسیار گرم است که تحمل آن برای همه راحت نیست؛ ولی اگر به هوای گرم عادت داشته باشید در این فصل می توانید قیمت های خوبی برای سفر پیدا کنید. لیست تورها و پکیج های قشم در همین صفحه در دسترس شما قرار دارد و با بررسی آن ها می توانید بهترین تور را مطابق بودجه تان تهیه کنید.

 

تور قشم لحظه آخری

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که همیشه آماده سفر هستند، تورهای لحظه آخری برای شما بسیار مناسب است. در تور لحظه آخری قشم قیمت ها کاهش خوبی پیدا می کند. البته از زمانی که تور را رزرو می کنید تا زمان حرکت تنها چند روز بیشتر وقت نخواهید داشت. نکته دیگر برای خرید تور های لحظه آخری دقت در انتخاب آژانس گردشگری معتبر است چون بعضی از آژانس ها از این موقعیت سو استفاده کرده و با کاهش سطح کیفی خدمات تنها از اسم لحظه آخری استفاده می کنند. در آژانس های معتبر قضیه فرق دارد و کلا اساس این نوع تورها از آنجایی ایجاد شده که تنها چند جای خالی در تور باقی مانده باشد.

 

قشم جزیره ای با منحصر به فرد ترین جاذبه های دیدنی

شاید به نظر اغراق آمیز باشد که قشم بخشی از منحصر به فرد ترین جاذبه های ایران و حتی جهان را در خود دارد اما واقعیت درست همین است. با سفر به قشم از جاذبه هایی دیدن می کنید که در هیچ جای دیگر ایران نمی توانید آن ها ببینید. یکی از آن ها دره ستارگان است. منطقه ای با صخره های بلند و عجیب که حاصل سال ها تغییرات و فرسایش زمین است. دره ستارگان و بخش وسیعی از قشم به عنوان ژئوپارک طبیعی در میراث یونسکو به ثبت رسیده است. مشابه دره ستارگان تنها در منطقه ای در آمریکا وجود دارد و در هیج جای دیگر مانند آن پیدا نمی شود. این تنها یکی از زیبایی های این جزیره است. تنگه چاهکوه، جزیره هنگام، جزایر ناز، جنگل حرا، غار نمکدان و ... نیز نمونه های دیگر از زیبایی های قشم هستند. در واقع اگر اهل طبیعت گردی و گشت و گذار در دل طبیعت باشید قشم شما را با زیبایی های بی نظیری رو به رو می کند.

 

بهترین زمان برای سفر قشم کی است؟

قرار گیری قشم در قسمت جنوبی ایران و در میان آب باعث شده تا هوای آن گرم و مرطوب باشد. این گرما و رطوبت گاهی تا حدی زیاد می شود که تحمل هوای آن برای همه مقدور نیست و اگر به هوای گرم عادت نداشته باشید قطعا اذیت می شوید. بنابراین تابستان تقریبا بدترین زمان سفر به قشم است و درست برعکس آن زمستان که بسیاری از شهرهای دیگر هوایی سرد دارند، آب و هوای این جزیره بسیار مطبوع است. در واقع بهترین زمان سفر به قشم زمستان است و تورهای گردشگری نیز معمولا این زمان را برای سفر انتخاب می کنند؛ اما سفر در تابستان نیز مزایایی دارد. اگر اهل خرید باشید و بخواهید مدام در بازار ها بچرخید می توانید تابستان را برای سفر انتخاب کنید چون اولا تمام پاساژ ها و تاکسی ها کولر دارند و از طرفی قیمت اجناس به طرز چشم گیری کاهش می یابد. البته توجه داشته باشید برای خرید از قشم و خارج کردن آن به شهرهای دیگر محدودیت حجم دارید و در غیر این صورت باید هزینه ای جداگانه پرداخت کنید. در سفر تابستانی به قشم با توجه به کم شدن حجم گردشگران قیمت هتل ها و بلیط نیز برای تان ارزان تر خواهد بود.

نظرات


امتیاز 0.0 از 5 | از بین امتیاز دهنده به تور قشم


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان