category cover image

پکیج تور های کریسمس

درباره تور کریسمس

تورهای کریسمس و تورهای ژانویه از مهمترین تورهایی هستند که هر سال با شروع سال نوی میلادی بین مردم جهان با استقبال بی نظیری مواجه می شوند. لازم به ذکر است که تورهای تعطیلات کریسمس از اهمیت ویژه ای نزد سفر دوستان سراسر جهان قرار دارد و اکثرا از اواسط ماه اکتبر با برگذاری بلک فرایدی خود را آماده عزیمت به این نوع تورهای ویژه می کنند. با گذشت زمستان و فرا رسیدن نوروز اوایل بهار همیشه فرصت خوبی برای سفر کردن است و بسیاری از ایرانی ها نیز از این تعطیلات استفاده کرده و برنامه سفر خود را برای نوروز تدارک می بینند.

 

تور کریسمس

 

در برخی از نقاط دنیا شروع تورهای کریسمس و یا همان تور ژانویه را مصادف با 24 دسامبر تا 6 ژانویه در سال نوی میلادی می دانند. در کشورهای اروپایی این نوع تورها از 25 دسامبر تا 1 ژانویه برقرار می کنند و اول ژانویه  تاریخ شروع تور سال جدید میلادی می باشد و در این بین در ایران روال بدین صورت است که حدود یک ماه قبل بدلیل برگذاری کنسرت و کارناوال شادی در کشورهای اطراف و حتی اروپا و آسیای میانه اقدام به پیش خرید یا رزرو تور تعطیلات کریسمس می کنند. البته تعطیلی این 13 روز طبق روال سال های گذشته در کشورهای مختلف متفاوت است  و 3 روز 25 دسامبر، 1 ژانویه و 2 ژانویه به عنوان روزهای تعطیلی رسمی حساب می شوند. 

البته باید توجه کرد که در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل رسمی است و حتما باید در این روزها هم در کشور مقصد باشید چون آنها هم جزو تعطیلات محسوب می شوند. ولی برای مثال در کشور ارمنستان کریسمس از روز 30 دسامبر تا پایان روز 8 ژانویه هر سال است. لازم به ذکر است که مدارس و دانشگاه ها در خلال تمامی روزهای کریسمس و سال نوی میلادی تعطیل است و دانش آموزان و دانشجویان خواهند توانست با فراغ بال از تعطیلات کریسمس و سال نوی خود لذت ببرند.

 

تور های کریسمس

 

از سمت دیگر مشاغلی هم هستند که روزهای تعطیل و غیر تعطیل در کارشان فرقی ندارد و حتما باید سر کار خود حاضر باشند. به طور مثال کارمندان پلیس، پزشکان، پرستاران و کلا بخش درمانی از این گروه هستند. همین طور با توجه به کشور مقصد مورد نظر شما ممکن است تعطیلات کریسمس طولانی تر یا کوتاه تر است و لازم است متذکر شویم مسیحیان ابتدای سال نوی میلادی را اول ژانویه حساب میکنند. همان طور كه ما ایرانی ها ابتدای سال را روز اول فروردین می ‌دانیم و عرب ها نیز ابتدای سال خود را ماه محرم می ‌دانند. ولی  به راستی روز دقیق سال نو میلادی چه زمانی است؟ اساس تاریخ پیش مسیحیان سالروز تولد حضرت عیسی مسیح (ع) است كه دقیقا در روز 25 ماه دسامبر حساب شده است و به عبارت دیگر حدود یک هفته مانده به تحویل سال نو میلادی روز دقیق سال نو در مسیحیت است.

 

آفر تور کریسمس

 

قیمت تور کریسمس

تعطیلات کریسمس نزدیک است و برخی برای سفر و گرفتن تورهای ارزان قیمت آماده می شوند. یکی از مهم‌ ترین نکات برای خرید تورهای ویژه کریسمس به شکلی ارزان قیمت این است که آن را در زمانی مناسب خریداری کنید؛ چرا که هرچه به طرف تعطیلات برویم قیمت تور ژانویه افزایش می ‌یابند و ممکن است هتل‌ های باکیفیت خیلی زود تکمیل شوند. کریسمس روزی است که مصادف با تولد حضرت مسیح (ع) است و با شروع سال نو میلادی و آغاز تعطیلات کریسمس در اوایل روزهای ژانویه تورهای ویژه کریسمس، هدایت مسافرت هیجان انگیز شما را به عهده می گیرند. در این میان تورهای ارزان قیمت کریسمس نیز وجود دارند که طرفداران آن به مراتب خیلی بیشتر است. این تورهای کریسمس از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و بسته به کیفیت و خدماتی که ارائه می‌کنند قیمت ‌های متفاوتی نیز دارند. بهتر است پیش از انتخاب هریک از این تورهای ویژه کریسمس به خوبی درباره آن‌ ها بدانید.

 

قیمت تور کریسمس

 

یکی از اصلی ترین نکات برای خرید تورهای ویژه کریسمس به شکلی ارزان قیمت این است که آن را در زمانی مناسب خریداری کنید چرا که هرچه به طرف تعطیلات برویم قیمت ‌ها افزایش خواهند داشت و امکان دارد هتل‌ های باکیفیت خیلی زود تکمیل شوند. نکته بعدی که باید هنگام تهیه تورهای ویژه کریسمس باید بدانید در نظر گرفتن تعداد روزهایی است که می ‌خواهید در مقصد مورد نظرتان اقامت داشته باشید؛ هر چه تعداد این روزها افزایش پیدا کند هزینه سفرتان نیز به مراتب زیاد خواهد شد. سعی کنید مدت زمان سفر را تا حد ممکن کم در نظر داشته باشید و به هیچ عنوان نگران کوتاهی مدت زمان سفرتان نباشید چرا که برای بازدید از کنسرت ‌ها و جشن‌ ها کافی است. 

 

نرخ تور کریسمس

 

همچنین بلیت هواپیما و همچنین هتلی که رزرو می ‌کنید جزو عوامل مهمی است که در تهیه تورهای ویژه کریسمس و ارزان و گران شدن شان اهمیت ویژه دارد. کلاس پرواز و همچنین ایرلاینی که انتخاب می ‌کنید بهتر است به خوبی بررسی شده باشد و خرید پروازهای کلاس اکونومی می ‌تواند به شما در داشتن سفری ارزان تا حد زیادی کمک کند. در ادامه توجه داشته باشید از آن جایی که تقاضا برای خرید تور کریسمس 2022 بالا می باشد و هموطنان بسیاری علاقه مند به شرکت در این تورهای خارجی هستند، پیشنهاد آژانس گلبرگ سیر این است که جهت رزرو پرواز و هتل مورد نظرتان، زودتر از موعد اقدام نمایید. به طور کلی ازدحام مسافران از اقصی نقاط جهان برای خرید تورهای ویژه کریسمس، باعث می شود که هتل های درجه اول و حتی هتل های معمولی تر و نیز پروازهای کلاس یک، با مشکل کمبود ظرفیت مواجه شوند. در آخر برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و نرخ فروش تورهای ویژه کریسمس می توانید با کانتر مربوط در آژانس مسافرتی گلبرگ سیر تماس بگیرید.

سایر تورها

نظرات


امتیاز 4.7 از 5 | از بین 26 امتیاز دهنده به تور کریسمس


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان