category cover image
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: سان اکسپرس
شروع قیمت از: 14,190,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 7,690,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: سان اکسپرس
شروع قیمت از: 10,690,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: سان اکسپرس
شروع قیمت از: 9,290,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: پگاسوس
شروع قیمت از: 10,090,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 6,210,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: ایرتور
شروع قیمت از: 8,545,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: معراج
شروع قیمت از: 11,850,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: ماهان ایر
شروع قیمت از: 6,080,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: فریبرد
شروع قیمت از: 15,790,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 7,790,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: ایران ایر
شروع قیمت از: 9,220,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 4 شب و 5 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 7,150,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 7 شب و 8 روز
ایرلاین: ماهان ایر
شروع قیمت از: 8,900,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 4,630,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: ایران ایر
شروع قیمت از: 4,480,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 4,190,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 5 شب و 6 روز
ایرلاین: قشم ایر
شروع قیمت از: 6,870,000 تومان مشاهده جزییات
مدت اقامت: 6 شب و 7 روز
ایرلاین: تلویند ایر
شروع قیمت از: 11,990,000 تومان مشاهده جزییات

ویدیو گردشگری ترکیه

معمولا ترکیه کشوری است که در طول سال مورد توجه افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا قرار می گیرد و نیز به دلیل نزدیکی به ایران یکی از بهترین گزینه ها برای مسافرت خارجی محسوب می شود.

اطلاعات سفر

phone پیش شماره: +۹۰
duration زمان سفر: یک ساعت و نیم
passport ویزا: ندارد
currency واحد پول: لیر
relegion مذهب: شیعه
language زبان: ترکی استانبولی
distance فاصله از مرز: حدود ۱۰۰ کیلومتر
emergency اورژانس: ۱۲۲
police پلیس: ۱۵۵
clock difference اختلاف ساعت: ۱:۳۰

درباره ترکیه

معمولا ترکیه کشوری است که در طول سال مورد توجه افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا قرار می گیرد و نیز به دلیل نزدیکی به ایران یکی از بهترین گزینه ها برای مسافرت خارجی محسوب می شود. معمولا در میان شهرهای ترکیه استانبول از جایگاه ویژه تری بین گردشگران برخوردار است؛ به شهری اروپایی، آسیایی است. به جرات می توان استانبول را از جمله بزرگترین شهرهای ترکیه و نیز قطب فعالیت های اقتصادی و توریستی این کشور دانست. تمام این ها در کنار دیگر شهرهای توریستی و زیبای ترکیه باعث شده تا آژانس های گردشگری تمرکز بیشتری روی این کشور داشته باشند. به طوری که امروزه تور ترکیه جزو اولین انتخاب های گردشگران ایرانی است.


پس از استانبول، پایتخت ترکیه، آنکارا مقصد بسیاری از گردشگران را شامل می شود. حال اگر به دنبال مقصدی هستید که به دور از هرگونه هیاهو و تجمع باشد و شما را غرق در بافت قدیمی و زیبای کوچه پس کوچه هایش کند، بدون شک ازمیر برایتان بهترین انتخاب خواهد بود. تور ترکیه به مقصد ازمیر نیز از آن سفرهای پر طرفدار است که به خوبی امکاناتی لوکس و مدرن را در کنار جاذبه های تاریخی و قدیمی،  و کوچه پس کوچه های سنتی برای گردشگران فراهم کرده است. به طور کلی هر یک از شهرهای ترکیه ویژگی های مختص به خودشان را دارند و به این ترتیب اگر تا به حال تجربه تور ترکیه را نداشته اید، بهتر است که برنامه نخستین سفرتان به این کشور را به دست متخصصین این حوزه بسپارید تا با خیالی راحت بهترین خدمات را دریافت کرده و از لحظه به لحظه مسافرتتان لذت ببرید.


برای سفر با تور ترکیه انتخاب های بسیار گسترده اید؛ هم دست تان در انتخاب شهر باز است و هم با توجه به هر میزان بودجه، می توان سفری لذت بخش را به این کشور تدارک دید. اغلب تورهای ترکیه به یک شهر و یا نهایتا دو شهر این کشور اختصاص دارند و برای دیدن همه شهرها و مناطق آن باید چند باری عازم ترکیه شوید. مزیت سفر با تور این است که همه چیز از قبل مشخص شده و طبق برنامه جلومی رود. محل اقامت، وسیله نقلیه، جاذبه هایی که قرار است در سفر از آن ها بازدید کنید؛ همه و همه برنامه ریزی شده اند. نکته مهمی در سفرهای خارجی وجود دارد و آن بیمه سفر است که اگر با تور همراه نمی شوید باید به طور جداگانه برای بیمه اقدام نمایید.

 

راهنمای سفر به ترکیه

 

اطلاعات ضروری ترکیه

زبان رسمی: ترکی (استانبولی)

دین رسمی: اسلام

اختلاف زمانی نسبت به ایران: 1:30- ساعت

واحد ارز: لیر

کد کشور: 90+

پلیس: 155

آتشنشانی و آمبولانس: 110/112

برق شهری: 230 ولت و 50 هرتز

 

ویزای ترکیه

طبق توافقی که بین دولت ترکیه و دولت ایران صورت گرفته است، ایرانیان قادرند بدون اخذ ویزا و تنها با داشتن گذرنامه ای با اعتبار حداقل 6 ماه به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند، البته این در مورد گردشگران ترک در سفر به ایران نیز صدق می کند.

 

ویزای-ترکیه

 

بهترین زمان سفر به ترکیه

اکثر شهرهای ترکیه دارای آب و هوایی مدیترانه ای بوده و با توجه به این موضوع بهار و پاییز فصل هایی هستند که با خیال راحت می توانید به ترکیه سفر کنید و از مسافرتتان لذت ببرید؛ چرا که در این زمان شاهد معتدل ترین آب و هوا در این کشور هستیم. آب و هوایی که با اطمینان نمی توان گفت سرد است یا گرم و به این ترتیب بهترین فرصت برای آن دسته از افرادی است که می خواهند به دور از گرما و سرمای شدید به گشت و گذار در این کشور بپردازند.

 

قیمت تور ترکیه

خوشبختانه ترکیه یکی از مقاصد گردشگری محبوب بین ایرانیان است که تور آن دارای قیمت به مراتب پایین تری نسبت به سایر کشورها خصوصا تور کشورهای اروپایی می باشد. البته لازم به ذکر است که با استفاده از راهکارهایی دیگر می توان قیمت تور ترکیه را کاهش داد. به عنوان مثال اگر تصمیم بگیرید که در زمستان های سرد ترکیه به این کشور سفر کنید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد که تور ترکیه ارزان تری را پیدا کنی یا با حجم گسترده تری از تور ترکیه لحظه آخری مواجه می شوید. در مورد فصل های خیلی گرم هم به همین صورت است. هرچند که در ترکیه سرما بیشتر از گرما آزاردهنده خواهد بود و تابستان هوای خوبی در این کشور پابرجاست، البته به جز برخی مناطق ساحلی که به دلیل رطوبت بالا احساس خیلی خوشایندی ندارند. به همین خاطر در مجموع فصل های به شدت گرم و سرد و نیز فصل امتحانات از جمله زمان هایی هستند که منجر به کاهش توریست و متعاقبا پایین آمدن قیمت ها می شوند. علاوه بر این موارد دیگری بر قیمت تور ترکیه اثر می گذارد که مهم ترین آن ها هزینه غذا در رستوران ها، هزینه اقامت در هتل، بلیت هواپیما، هزینه گشت در شهر و... هستند؛ تمام این موارد هم می تواند باعث افزایش هزینه های تان و هم کاهش آن ها شود.

 

هزینه سفر به ترکیه

 

فرودگاه های مهم ترکیه

 • فرودگاه بین المللی جدید استانبول | Istanbul Airport

این فرودگاه که جدیدترین فرودگاه استانبول و ترکیه می باشد در بخش اروپایی شهر و با فاصله ای حدود 40 کیلومتر از مرکز شهر در منطقه آرناوت کوی واقع شده است. گفته می شود این فرودگاه قابلیت تبدیل شدن به بزرگ ترین و پر ترددترین فرودگاه جهان را دارد. این فرودگاه در مقایسه با دو فرودگاه بین المللی دیگر ترکیه دیرتر ساخته شده اما به دلیل امکانات و شرایطش به سرعت جای آن ها را گرفته است. فرودگاه در مساحتی بیش از 5 میلیون متر مربع و با 6 باند پرواز و 3 پایانه از بزرگترین سازه های این کشور است.

 

 • فرودگاه بین المللی آتاتورک | Istanbul Ataturk Airport

باید گفت که بخش اعظم پروازهای داخلی و خارجی ترکیه در فرودگاه آتاتورک که در بخش اروپایی استانبول واقع شده است، صورت می گیرد. در رابطه با این فرودگاه بین المللی دو نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. یکی اینکه در ابتدا نام یشیل کوی که محل ساخت این فرودگاه است برای آن در نظر گرفته شده بود که با گذشت زمان به افتخار مصطفی کمال آتاتورک نام آن را تغییر دادند و دیگری اینکه در سال 2015 به دلیل رفت و آمدهای بسیار فرودگاه آتاتورک در رتبه 11 پر ترافیک ترین فرودگاه جهان قرار گرفت.

 

 • فرودگاه بین المللی صابیحا گوکچن | Sabiha Gokcen International Airport​

این فرودگاه که برخلاف فرودگاه آتاتورک در بخش آسیایی ترکیه واقع شده است، در طول سال حدود 28 میلیون نفر به واسطه آن وارد خاک ترکیه می شوند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که دلیل نامگذاری این فرودگاه نخستین خلبان زن ترکیه می باشد.

 

فرودگاه های بین المللی ترکیه

 

بهترین شهرهای گردشکری ترکیه

ترکیه از آن کشورهایی است که در صنعت توریسم بسیار خوش درخشیده و به همین سبب هم در هیچ زمانی ترکیه را خالی از توریست نمی بینید. گردشگری ترکیه، جاذبه ها و دیدنی هایش تنها مختص به یک شهر و یا یک منطقه نیست بلکه اتفاقا بسیاری از شهرهای این کشور از نظر گردشگری در جایگاه بالایی قرار دارند و هر کدام به نوعی برای گردشگران جذاب هستند. در تور ترکیه این انتخاب را دارید که به شهری ساحلی سفر کنید و یا تجربه سفر در شهری تاریخی و در دل کوه را داشته باشید. اگر هم بخواهید می توانید سفر لوکس را در شهری مدرن امتحان کنید. به هر حال برای هر سلیقه ای می توان ترکیه را در یکی از شهرهای آن برگزار کرد.

استانبول، آنتالیا، آلانیا، کاپادوکیا، مارماریس، کوش آداسی، آنکارا، ازمیر، بدروم تنها تعدادی از شهرهای ترکیه هستند که هر کدام به چیزی خاص شهرت پیدا کرده اند، مثلا اغلب آنتالیا را به هتل ها و سواحلش می شناسند؛ کاپادوکیا به تاریخ قدیمی و شهرهای زیرزمینی اش معروف است و البته بالن سواری نیز یکی از تفریحات رایج و هیجان انگیز آن است. به همین ترتیب تمام شهرهای توریستی ترکیه هر کدام جاذبه ای مخصوص به خود دارند که در شهرهای دیگر دیده نمی شود.

 

مهم ترین شهرهای توریستی ترکیه

 

جاذبه های دیدنی و گردشگری ترکیه

ترکیه کشوری است که از آن به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا یاد می کنند. از این رو بدیهی است که جاذبه های بسیاری در این کشور وجود داشته باشند. برخی از جاذبه های ترکیه قدمتی هزار ساله داشته و در نتیجه بسیار ارزشمند تلقی می شوند؛ هیچ جای تعجبی وجود نخواهد داشت که برخی از جاذبه های بینظیر و قدیمی این کشور در یونسکو به ثبت رسیده باشند.

 

 • شهر سافران بولو | Safranbolu

اگر در راستای شمال آنکارا به اندازه چند ساعت پیش بروید، به شهری می رسید که سافران بولو نام داشته و در گذشته یکی از تاثیرگذارترین عوامل تجاری در اتصال شرق و غرب به یکدیگر بوده است. بناهای تاریخی این شهر معمولا قدمتی چند صد ساله داشته که شامل جاذبه هایی چون مراکز آموزش دینی، حمام، مساجد و... می باشد. همچنین بد نیست بدانید که همه این شهر را به کشت زعفران می شناسند و انجام این فعالیت با وجود گذشت سال های بسیار طولانی هنوز قطع نشده است. بد نیست بدانید این منطقه در میراث یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

 

 • قلعه پنبه ای، شهر هیراپولیس | Pamukkale

در قسمت جنوبی ترکیه استانی به نام دنیزلی وجود دارد که در آن جاذبه ای به نام قلعه پنبه ای به چشم می خورد. این قلعه پنبه ای شامل چشمه آب گرمی است که به مرور و با گذشت هزاران سال موجب تشکیل قلعه ای سفید رنگ شده است. از آنجایی که این چشمه آب گرم به صورت پله پله می باشد، نمایی جالب و زیبا را از خود به نمایش گذاشته است. بد نیست بدانید که شهر هیراپولیس درست در قسمت شمالی این چشمه واقع شده و اگرچه بیشتر به یک شهر ویران شده شباهت دارد، اما می توانید از جاذبه های آن نظیر حمام، معابد و... دیدن نمایید.

 

 • شهر وان | Van

وان یکی دیگر از شهرهای قدیمی و به عبارتی تاریخی ترکیه است که علاقه مندان به باستان شناسی از سفر به آن لذت خواهند برد. وان شهری کرد نشین بوده که به عنوان بزرگ ترین شهر شرقی ترکیه مورد توجه قرار می گیرد. از جمله جاذبه های وان می توان به مواردی چون کتیبه خشایار شاه، دریاچه و قلعه وان، خانه گربه ها و... اشاره کرد.

 

مهم ترین جاذبه های دیدنی ترکیه

 

بهترین هتل های ترکیه متناسب با بودجه شما

 • هتل پنج ستاره گرند جواهر | Grand Cevahir Hotel

هتل گرند جواهر به عنوان یکی از لوکس ترین هتل های پنج ستاره استانبول، که در نزدیکی مرکز خرید جواهر واقع شده است، بهترین خدمات را به مهمانان خود ارائه می دهد. به عنوان مثال از جمله مزایای آن می توان به امکان استفاده از پارکینگ هتل آن هم بدون پرداخت هزینه اضافی و نیز اجاره ماشین برای مادامی که در آن اقامت دارید، اشاره کرد. همچنین غذاهایی که در رستوران های این هتل سرو می شوند، همگی خوشمزه و بینظیر بوده و تنها با یک بار امتحان کردن آنها نمی توانید جایگزین دیگری برای صرف وعده های غذایی خود پیدا کنید؛ البته تنها صبحانه روی هزینه اقامت در نظر گرفته شده است و اصطلاحات گفته می شود خدمات غذایی این هتل B.B است. از جمله دیگر امکانات هتل گرند جواهر می توان به استخرهای سرپوشیده و روباز، سالن بدنسازی، خدمات زیبایی، سالن ماساژ، ترانسفر فرودگاهی، اتاق هایی دلباز و.... اشاره کرد. در این هتل ورود حیوانات خانگی ممنوع است.

 

 • هتل چهار ستاره سیناه | Hotel Cinnah

این هتل چهار ستاره یکی از بهترین هتل های آنکارا است که طراحی منحصر به فرد و ویژه ای دارد. رنگ طلایی، عناصر چوبی و استفاده از رنگ های طوسی تیره حال و هوای متفاوتی به هتل داده است. البته این تنها دلیل جذابیت هتل نیست و خدمات عالی و درجه یکش گردشگران را ترغیب به اقامت در آن می کند. ترانسفر فرودگاهیف اینترنت و پارکینگ رایگان، صندوق امانات و ... از خدمات اصلی این هتل هستند. در این هتل می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی حیوان خانگی خود را نیز به همراه داشته باشید. سرو وعده های غذایی در این هتل نیز به صورت B.B است.

 

 • هتل سه ستاره کلاس بیچ | Class Beach Hotel

یکی از هتل های سه ستاره و خوب مارماریس، هتل کلاس بیچ است. هتل با وجود سه ستاره بودن امکانات عالی را ارائه می دهد و حتی برخی از امکانات آن با هتل های پنج ستاره و چهار ستاره برابری می کند. ترانسفر فرودگاهی، استخر رایگان، خدمات تبدیل ارز، محوطه مخصوص برای حمام آفتاب، اینترنت رایگان، پارکینگ رایگان، صندوق امانات، محوطه دوچرخه سواری، خدمات غواصی، خدمات خشک شویی، محوطه مجزا برای کشیدن سیگار و ... از خدمات این هتل هستند. این هتل پذیرای حیوانات خانگی نیست و خدمات وعده های غذایی آن به صورت B.B است.

 

بهترین هتل های ترکیه

 

معروف ترین سواحل ترکیه

می توان گفت که یکی از محبوب ترین تفریحات ترکیه در سواحل آن خلاصه می شود و معمولا گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، حداقل برای یک بار هم که شده سری به سواحل آن می زنند. چون سواحل مکان های بسیار مناسبی برای جذب انرژی مثبت و آرامش بوده و علاوه بر آن تفریحات آبی آنها اوقات بی نهایت خوش و فراموش نشدنی را برای افراد به ارمغان می آورد. سواحل پاتارا | بزرگ ‌ترین ساحل ترکیه، کالکان، بدروم، آنتالیا، آلانیا، سیده، آلاچاتی و... از جمله معروف ترین سواحل ترکیه هستند که در سفرتان به این کشور می توانید از زیبایی های هر کدام تا حد ممکن لذت ببرید.

 

بهترین سواحل ترکیه

 

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ترکیه

بدون شک یکی از هیجان انگیزترین قسمت های مربوط به سفرهای خارجی تست غذاهایی است که برایتان جدید بوده و به طور دقیق نمی دانید که قرار است چه طعم تازه ای را بچشید. به همین خاطر بهتر است که قبل از شروع سفرتان با تعدادی از بهترین و پرطرفدارترین غذاهای مقصد مورد نظرتان آشنا شوید. درست است که تعدادی از غذاهای ترکیه شباهت زیادی به غذاهای خودمان دارند، اما هستند غذاهایی که تا به حال آنها را نخورد ه اید و از این رو کاملا برایتان جدید هستند. با این که برخی غذاها بسیار شناخته شده اند اما همه غذاهای معروف به همین ها خلاصه نمی شود، مثلا در شهرهای ساحلی اغلب غذاها دریایی هستند. به عنوان مثال در کوش آداسی بیش از هر چیزی غذاهای دریایی سرو می شود و به نوعی می توان گفت بهترین غذاهای کوش آداسی غذاهای دریایی هستند و به همین دلیل هم رستوان های دریایی کوش آداسی بیشتر از همه به چشم می خورند.

 

 • کباب | Kebap

 • پیده | Pide

 • ایمام بایلدی | İmam bayıldı

 • لاهماجون | Lahmacun

 • کومپیر | Kumpir

 

معروف ترین غذاهای ترکی

 

بهترین سوغاتی ترکیه

معمولا سوغاتی خریدن برای دوستان و عزیزان یکی از بخش های لذت بخش سفر را به خود اختصاص می دهد. چون به واسطه آن هم می توانید از مراکز خرید و بازارهای محلی ترکیه دیدن نمایید و هم اینکه ساعاتی را به خرید و تفریح بپردازید. از جمله مواردی که در سفر به ترکیه می توانید به عنوان سوغاتی برای خانواده و دوستانتان تهیه کنید، می توان به مواردی چون ظروف مسی و سفالی، صنایع دستی، انواع لباس، خوراکی های خوشمزه و بینظیری چون شیرینی و باقلوا و... اشاره کرد. البته باقوای ترکی یکی از بهترین سوغاتی های ترکیه و همین طور گران ترین آن ها است.

 

بهترین و معروف ترین سوغاتی های ترکیه

سوالات متداول

خیر اتباع ایرانی برای مسافرت به کشور ترکیه به ویزا احتیاج ندارند .


از روز ورود شما به کشور ترکیه مدت 90 روز می توانید بدون داشتن اقامت در ترکیه بمانید.


بله با توجه به دارا بودن مرز مشترک بین ایران و ترکیه امکان سفر بصورت زمینی وجود دارد .


نظرات


امتیاز 5.0 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور ترکیه


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان