category cover image

ویدیو گردشگری آذربایجان

آذربایجان، کشوری که در همسایگی مان قرار دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان به حساب می آید. شاید اصلی ترین دلیل برای این محبوبیت نزدیکی و همین طور پیشینه فرهنگی مشابه باشد 

اطلاعات سفر

phone پیش شماره: 994+
duration زمان سفر: حدودا 1 ساعت
passport ویزا: ندارد
currency واحد پول: منات
relegion مذهب: اکثرا شیعه
language زبان: ترکی آذربایجانی، روسی
distance فاصله از مرز: 101
emergency اورژانس: 103
police پلیس: 102
clock difference اختلاف ساعت: 0:30+

درباره آذربایجان

آذربایجان، کشوری که در همسایگی مان قرار دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان به حساب می آید. شاید اصلی ترین دلیل برای این محبوبیت نزدیکی و همین طور پیشینه فرهنگی مشابه باشد و به طور معمول تور آذربایجان جزو انتخاب های اول گردشگران ایرانی بوده است. این کشور در طول تاریخ بخشی از امپراطوری های بزرگی چون ایران، عثمانی و شوروی بوده و به همین دلیل در تور آذربایجان احساس می کنید به سرزمینی آشنا سفر کرده اید. به طور کلی مردم منطقه قفقاز شباهت های فرهنگی بسیاری دارند که بارزترین آن نوع غذاهای شان است. در سفر به این منطقه یعنی ترکیه، ارمنستان و آذربایجان با غذاهایی رو به رو می شوید که بین تمام این کشور ها مشترک است. از آنجایی که زمانی آذربایجان بخشی از ایران بوده این غذاها در بین غذاهای ما نیز دیده می شود.


برای سفر با تور آذربایجان، می توانید شهرهای مختلفی را انتخاب کنید، اگرچه که شهر باکو، پایتخت این کشور بیشترین جاذبه ها و دیدنی ها را در خود جای داده است و تقریبا تمام آژانس های گردشگری تور آذربایجان را به این شهر برنامه ریزی می کنند. باکو شهری ساحلی و در حاشیه دریای خزر است. این موقعیت نیز به محبوبیت این شهر در سفر به آذربایجان افزوده است. در این شهر با تلفیقی از دنیای مدرن و سنتی مواجه می شوید و می توانید سفری متفاوت را تجربه کنید. آذربایجان هم به اندازه کافی جاذبه دیدنی دارد و هم از زیبایی طبیعی زیاد برخوردار است. از طرفی امکانات مدرن و ساختمان های امروزی آن در کنار جاذبه های فرهنگی مانند فستیوال هایش تور آذربایجان را بسیار محبوب کرده است.

 

راهنمای تور آذربایجان

 

اطلاعات ضروری آذربایجان

زبان رسمی: ترکی آذربایجانی
دین رسمی: اسلام
اختلاف زمانی نسبت به ایران: 0:30- ساعت
واحد ارز: منات
کد کشور: 994+
پلیس: 102
آتشنشانی: 101
اورژانس: 103
برق شهری: 220 ولت و 50 هرتز

 

ویزای آذربایجان

برای سفر به آذربایجان می توانید به صورت فرودگاهی ویزا دریافت کنید. یعنی تنها کافی است با در دست داشتن مدارک معتبر وارد فرودگاه حیدر علی اف شوید و پس از طی مراحل لازم و ارائه عکس ویزای آذربایجان را دریافت کنید. البته آذربایجان مدتی است که ویزای الکترونیکی نیز راه اندازی کرده است و همه امور آن از طریق سایت انجام می شود.

 

سفر تفریحی به آذربایجان

 

بهترین زمان سفر به آذربایجان

طبیعتا یکی از اصلی ترین و مهم ترین موارد که در کیفیت سفرتان تاثیر می گذارد وضعیت آب و هوایی آن است. بنابراین قبل از این که راهی آذربایجان شوید باید بدانید که آب و هوای این کشور به چند بخش تقسیم می شود. بخش هایی آب و هوای سرد و کوهستانی دارد و بخش های دیگر خصوصا شهرهای ساحلی آب و هوای گرم و مرطوب تری دارند و در مناطقی نیز هوا معتدل و گرمسیری است. در نهایت بهترین زمان سفر به این کشور فصل بهار است. در این زمان تمام مناطق هوای معتدلی دارند و نه گرمای آزار دهنده ای وجود دارد و نه سرما بیش از حد اذیت می کند.

 

قیمت تور آذربایجان

با این که آذربایجان از مقاصد محبوب گردشگری است و سفر به آن طرفداران زیادی دارد اما جالب است بدانید تور آذربایجان جزو تورهای ارزان قرار می گیرد. برای این که قیمت تور آذربایجان را بتوانید متناسب با بودجه تان برنامه ریزی کنید باید فاکتورهای مهمی از جمله انتخاب هتل و بلیت هواپیما را در نظر بگیرید. این دو عامل نقش تعیین کننده اصلی دارند. هتل های پنج ستاره گران ترین و لوکس ترین هتل های این کشور هستند که باعث افزایش قیمت تور می شوند و برعکس با اقامت در هتل های سه ستاره و چهار ستاره می توانید سفری ارزان تر به آذربایجان داشته باشید. با این که قیمت این تور اصلا زیاد نیست اما همانطور که گفته شد پیدا کردن تور آذربایجان ارزان به جز هتل به بلیت هواپیما نیز بستگی دارد. پروازهای خارجی قیمت بالاتری دارند و در عوض پروازهای ایرانی ارزان تر هستند. نوع صندلی که انتخاب می کنید نیز شرط است. صندلی های اکونومی ارزان ترین و صندلی های فرست کلاس گران ترین صندلی های پرواز هستند. اگر تمام این نکات را در نظر بگیرید قیمت تور آذربایجان از آنچه که فکر می کنید ارزان تر خواهد بود. به این موارد، تور آذربایجان لحظه آخری را نیز اضافه کنید. توری که به واسطه خالی ماندن ظرفیتش در فصل های کم توریست تخفیف های اساسی دارد.

 

هزینه سفر به آذربایجان

 

فرودگاه های مهم کشور آذربایجان

 • فرودگاه بین المللی حیدر علی اف | Heydar Aliyev International Airport

فرودگاه حیدر علی اوف که از سال 2004 در زمان ریاست جمهوری آقای حیدر علی اف به این نام شناخته می شود در شمال شرقی باکو و فاصله ای 20 کیلومتری از شهر قرار دارد. این فرودگاه امروزه یکی از بهترین و مجهز ترین فرودگاه های آذربایجان است که قطب اصلی پروازهای خارجی نیز به حساب می آید و همین طور پر رفت و آمد ترین فرودگاه در منطقه قفقاز است.

 

 • فرودگاه بین المللی گنجه | Ganja International Airport​

فرودگاه بین المللی گنجه فرودگاهی همگانی بوده که در شهر گنجه در شمال غربی آذربایجان واقع شده است. اغلب پروازهای این فرودگاه داخلی است است اما تقریبا همیشه به شهرهای مختلف روسیه نیز پرواز دارد.

 

 • فرودگاه بین المللی لنکران | Lankaran International Airport

شهر لنکران از شهرهای جنوب شرقی آذربایجان است و فرودگاه بین المللی لنکران نیز در همین شهر قرار دارد. پروازهای این فرودگاه تنها به چند شهر روسیه و شهرهای داخلی آذربایجان خلاصه می شود.

 

 • فرودگاه بین المللی زاکاتلا | Zaqatala International Airport

فرودگاه بین المللی زاکاتلا در شهر زاقاتالا از شهرهای شمالی آذربایجان واقع شده است. این شهر در نزدیکی گرجستان و روسیه قرار دارد و پروازها نیز بیشتر به همین مناطق است.

 

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف آذربایجان

 

بهترین شهرهای گردشکری آذربایجان

اغلب آذربایجان را با شهر ساحلی باکو می شناسند. هرچند که این شهر اصلی ترین و مهم ترین شهر گردشگری آذربایجان است اما شهرهای توریستی دیگری نیز در این کشور وجود دارد. شهر نخجوان که دومین شهر توریستی، شهر لریک، شهر شیروان، شهر شکی، شهر لنکران  شهر قوبا از اصلی ترین شهرهای توریستی کشور آذربایجان به شمار می روند.

 

توریستی ترین شهرهای آذربایجان

 

جاذبه های دیدنی و گردشگری آذربایجان

آذربایجان به واسطه تاریخ و تمدن هایی که در خود جای داده آثار تاریخی متنوعی دارد که هر یک به قومی خاص مربوط می شود. غالب این آثار تاریخی در باکو قرار دارند و بیشترین توجه گردشگران نیز روی همین شهر است.

 

 • برج های شعله آذربایجان | Flame Towers​

اگر نام کشور آذربایجان را در اینترنت جست و جو کنید بیش از هر چیزی تصویر 3 برج بلند را خواهید دید که با انحنایی که در طبقات بالایی دارند شبیه به شعله های آتش به نظر می رسند. این برج ها که به برج های شعله معروفند از اصلی ترین جاذبه های مدرن باکو و آذربایجان هستند.

 

 • شهر شکی | Shaki​ city

این شهر از شهرهای قدیمی آذربایجان است که سفر به آن درست مانند قدم زدن در زمان های گذشته است. خیابان ها و کوچه هایی که همه با خانه ها و آثار تاریخی قدیمی دلربایی می کنند و حال و هوایی سنتی و در عین حال بسیار با صفا دارند. بد نیست بدانید اگر در تور آذربایجان تنها قصد بازدید از باکو را دارید در قسمتی از باکو به نام ایچری شهر می توانید می توانید مناطق تاریخی شهر باکو را ببینید.

 

 • کوه بش بارماک داغی | Besh Barmag Mountain​

از زیباترین مناطق دیدنی طبیعی آذربایجان باید به کوه بش بارماک داغی یا بش بارماق که به کوه پنج انگشت معروف است، اشاره کرد. این کوه از نظر موقعیتی در منطقه ای عالی و خوش آب و هوا در شهرستان سیاه زن و در نزدیکی دریای خزر قرار دارد و جدای از زیبایی آن هم برای مردم منطقه مقدس است.

 • دریاچه ماسازیر | masazir lake

این دریاچه یکی از زیباترین دیدنی های آذربایجان است که در فاصله ای نزدیک، حدود 20 دقیقه رانندگی از شهر باکو قرار دارد. دریاچه ماسازیر، دریاچه ای نمکی است که به دلیل وجود نوع خاصی از باکتری هنگام تابش آفتاب صورتی مایل به قرمز می شود. بهترین زمان برای بازدید این دریاچه فصل تابستان است.

 

جاذبه های گردشگری آذربایجان

 

بهترین هتل های آذربایجان متناسب با بودجه شما

 • هتل پنج  ستاره گرین سیتی | Green City Hotel Baku

یکی از هتل های پنج ستاره آذربایجان که در نظر سنجی های گردشگران نیز امتیاز خوبی کسب کرده است هتل گرین سیتی یا شهر سبز باکو است. این هتل در 14 کیلومتری بزرگراه سالیان قرار دارد. وسعت زیاد هتل و قرار گرفتن در منطقه ای سرسبز باعث شده تا آرامشی بی مثال نصیب گردشگران شود. هتل امکانات بی نظیری مانند اینترنت رایگان، ماساژ، سالن زیبایی، زمین فوتبال، محوطه بازی کودکان و خلاصه هرچه که در یک هتل پنج ستاره ارائه می شود را دارد. به علاوه هتل برای معلولین نیز خدمات مخصوص دارد. صرف غذا در این هتل به صورت B.B است که تنها شامل وعده صبحانه می شود و برای سایر وعده ها باید هزینه پرداخت شود. نزدیک ترین جاذبه دیدنی آذربایجان به این هتل مرکز فرهنگی حیدر علی اوف است که پیاده فاصله ای 15 دقیقه ای از آن دارد.

 

 • هتل چهار ستاره کنتینانتال | Continental Hotel Baku

این هتل چهارستاره یکی از انتخاب های مناسب در تور آذربایجان است. هتلی که هم امکانات خوبی دارد و به نسبت هتل های هم رده های خود قیمت مناسبی دارد. این هتل امکاناتی جون اینترنت و پارکینگ رایگان، ترانسفر فرودگاهی، خشک شویی، ماساژ، خدمات زیبایی و سلامتی، خدمات معلولین و ... ارائه می دهد. خدمات غذایی نیز به صورت B.B ارائه می شوند.

 

 • هتل سه ستاره کاسپین | Caspian Hotel Baku

یکی از هتل های سه ستاره ای که خدمات خوب و مناسبی به گردشگران شان ارائه می دهند هتل کاسپین باکو است. این هتل موقعیت خوبی داشته و با یکی از بهترین مراکز خرید باکو فاصله 2 کیلومتری دارد؛ به علاوه فاصله آن با مرکز فرهنگی حیدر علی اف نیز همین قدر است. از خدمات این هتل می توان به اینترنت و پارکینگ رایگان، خدمات خشک شویی، ترانسفر فرودگاهی، سالن تناسب اندام، فعالیت های ویژه برای کودکان و ... اشاره کرد. خدمات هتل به صورت B.B است که تنها صبحانه روی هزینه اقامتی تان در نظر گرفته شده است.

 

نمایی از هتل پنج ستاره گرین سیتی آذربایجان

 

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای آذربایجان

ایران و آذربایجان پیشینه فرهنگی و تاریخی یکسانی دارند و همین نیز باعث شده در بسیاری از موارد مانند غذاها شباهت هایی داشته باشند؛ به طوری که برخی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای آذربایجان و ایران یکی هستند.

 

 • لاوانگی | Lavangi

 • دلمه | Dolma

 • پیتی | Piti

 • دوشبارا | Dushbara

 • شاه پلو | shah Plov

 • کوفته بزباش | Kufta Bozbash

 

خوشمزه ترین غذاهای آذربایجان

 

بهترین سوغاتی آذربایجان

خرید کردن یکی از بخش های جذاب هر سفر است، خصوصا اگر بخواهید چیزی به یادگار از آن شهر یا کشور داشته باشید. مردم آذربایجان صنایع دستی متنوعی دارند که از بین آن ها لباس های محلی، ظروف سرامیکی و سنتی،  استکان آرمودو، کلاغایی (روسری سنتی)، تخته نرد، تابلوهای نفت خام و همین طور فرش های سنتی بهترین انتخاب برای خرید به عنوان سوغات آذربایجان هستند که هم ارزش مادی و هم ارزش معنوی بالایی دارند.

 

بهترین و معروف ترین سوغاتی های آذربایجان

نظرات


امتیاز 4.9 از 5 | از بین 80 امتیاز دهنده به تور آذربایجان


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان