تور ایروانتور ارمنستان ایروان 3 شب پرواز آرمنیا
قیمت از : 3,080,000 تومانارمنستان کشوری کوچک و کوهستانی است که در جنوب کوه‌های قفقاز قرار گرفته است. این کشور با ایران، ترکیه، آذربایجان و گرجستان مرز مشترک دارد. 

تا قبل از استقلال این کشور در سال ۱۹۹۱ میلادی، این کشور توسط امپراتوری عثمانی و روسیه اداره می‌شد و بخشی از اتحاد جماهیر شوروی به حساب می‌آمد.

مشاهیر بسیاری در سطح جهان، ارمنی‌تبار هستند. از جمله برجسته‌ترین آن‌ها، شارل آزناوور (Charles Aznavour)، خواننده افسانه‌ای ارمنی - فرانسوی است. جالب است بدانید که نام اصلی ایشان، شاهنور آزناووریان است. 

ارمنستان با برخی از هسایگانش روابط چندان دوستانه‌ای ندارد. خودداری ترکیه از به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه توسط عثمانی‌ها بر روابط این دو کشور نیز تاثیر گذاشته است. همچنین، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، جنگ خونباری بین آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره‌باغ در‌گرفت. این منطقه که توسط ارمنستان اداره می‌شود در خاک جمهوری آذربایجان قرار دارد. اگرچه امروزه کارشناسان روابط بین‌الملل از این مساله به عنوان درگیری خاموش یاد می‌کنند، اما گاهی تبادل آتش در مرز این دو کشور، افرادی را به کام مرگ می‌فرستد. 

رهبر کاتولیک‌های جهان، پاپ فرانسیس، چندی پیش نسل‌کشی ارامنه را محکوم کرد. در واکنش به این اقدام، ترکیه سفیر خود را از واتیکان فراخواند. ارمنستان اولین کشوری در جهان است که به دین مسیحیت گروید. این کشور در سال ۳۰۱ میلادی، این دین را دین رسمی خود اعلام کرد. به همین دلیل، امروزه برخی از زیباترین کلیسا‌ها و صومعه‌ها با قدمتی چند صدساله در این کشور قرار دارند.

امتیاز 5.0 از 5 | از بین 2 امتیاز دهنده به تور ایروان


دیدگاه های مرتبط با :تور ایروان

سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)