category cover image

درباره تور کریسمس

تورهای کریسمس و تورهای ژانویه از مهمترین تورهایی هستند که هر سال با شروع سال نوی میلادی بین مردم جهان بشمار می رود .لازم به ذکر است که تورهای تعطیلات کریسمس از اهمیت ویژه ای نزد سفر دوستان سراسر جهان قرار دارد و اکثرا از اواسط ماه اکتبر با برگذاری بلک فرایدی خود را آماده عزیمت به این نوع تورهای ویژه می کنند . با گذشت زمستان و فرا رسیدن نوروز اوایل بهار همیشه فرصت خوبی برای سفر کردن است و بسیاری از ایرانی ها نیز از این تعطیلات استفاده کرده و برنامه سفر خود را برای نوروز تدارک می بینند.

 

تور کریسمس 2020

تور های کریسمس 2020

روزهای پرواز تور کریسمس 

 

در برخی از نقاط دنیا شروع تورهای تعطیلات کریسمس را مصادف با 24 دسامبر تا 6 ژانویه در سال نوی میلادی میدانند. در کشورهای اروپایی این نوع تورها از 25 دسامبر تا 1 ژانویه برقرار میکنند و اول ژانویه  تاریخ شروع تور سال جدید میلادی می باشد . و در این بین در ایران روال بدین صورت است که حدود یکماه قبل بدلیل برگذاری کنسرت و کارناوال شادی در کشورهای اطراف و حتی اروپا و آسیای میانه اقدام به پیش خرید یا رزرو تور تعطیلات کریسمس میکنند .

 

رزرو تور های کریسمس 2020

رزرو تور کریسمس 2020

توضیحات مفید درباره کریسمس

 

البته تعطیلی این 13 روز طبق روال سال های گذشته در کشورهای مختلف متفاوت است،  و 3 روز 25 دسامبر ، 1 ژانویه و 2 ژانویه به عنوان روزهای تعطیلی رسمی حساب می شوند. البته باید توجه کرد که در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل رسمی است، و حتما باید در این روزها هم در کشور مقصد باشید چون آنها هم جزء تعطیلات محسوب می شوند.

ولی برای مثال در کشور ارمنستان کریسمس از روز 30 دسامبر تا پایان روز 8 ژانویه هر سال است . و لازم به ذکر است که مدارس و دانشگاه ها در خلال تمامی روزهای کریسمس و سال نوی میلادی تعطیل است و دانش آموزان و دانشجویان خواهند توانست با فراغ بال از تعطیلات کریسمس و سال نوی خود لذت ببرند.

 

از سمت دیگر مشاغلی هم هستند که روزهای تعطیل و غیر تعطیل در کارشان فرقی ندارد و حتما باید سر کار خود حاضر باشند. به طور مثال کارمندان پلیس, پزشکان، پرستاران و کلا بخش درمانی از این گروه هستند. همین طور با توجه به کشور مقصد مورد نظر شما ممکن است تعطیلات کریسمس طولانی تر یا کوتاه تر است.

 

 

لازم است متذکر شویم مسیحیان ابتدای سال نوی میلادی را اول ژانویه حساب میکنند . همان طور كه ما ایرانی ها ابتدای سال را روز اول فروردین می‌دانیم و عرب ها نیز ابتدای سال خود را ماه محرم می‌دانند. ولی  به راستی روز دقیق سال نو میلادی چه زمانی است؟ 

اساس تاریخ پیش مسیحیان سالروز تولد حضرت عیسی مسیح (ع) است كه دقیقا در روز 25 ماه دسامبر حساب شده است . به عبارت دیگر حدود یك هفته مانده به تحویل سال نو میلادی روز دقیق سال نو در مسیحیت است .

 

تورهای کریسمس تعطیلات ژانویه 2020

تورهای کریسمس تعطیلات ژانویه 2020

نظرات


امتیاز 0.0 از 5 | از بین امتیاز دهنده به تور کریسمس


airplane icon

ایرلاین
duration icon

مدت زمان