اطلاعات درباره ی شهر کوالالامپور

شهر کوالا لامپور ، مرکز و پایتخت کشور مالزی و یکی از شهر های رو به رشد در آسیای شرقی است . زبان این شهر مالایی می باشد و انتخاب نام کوالالامپور به دلیل نزدیکی این شهر به تلاقی دو رودخانه ی کلانگ و گمباک می باشد .


برج های دوقلو پنتاروس

جمعیت : کولالامپور جمعیتی حدود 1 میلیون و 600 هزار جمعیت در سال 2010 را پوشش می دهد .

شهرمالزی در سال های اخیر به دلیل رشد جمعت رشد وسیعیهم در خصوص متروپل ها و صنعت اقتصادی داشته است


آب و هوا

از بلندترین برج های دنیا می باشد که دارای ساخت مدرنیته معماری می باشد .

طراحی ساخت این برج ها به دست معمارهای آرژانتینی بوده است. نقشه ساخت این برج ها در 1 ژانویه سال 1992 شروع شده و کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده‌اند.

در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار دارد. البته به توریستها خرید از این مجتمع به دلیل گرانی برخی اجناس در آن توصیه نمی‌شود. در طبقه پایین KLCC آکواریم زیبایی قرار دارد که در آن شما از دالان شیشه‌ای زیر آب کوسه‌ها و سفره ماهی‌های غول پیکر را از نزدیک خواهید دید. نمایندگی سونی و اغلب مارکهای لباس شاید از مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای فروشگاههای برج سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد. موزه آثار هنری این برجها نیز شایان توجه است.


مراکز خرید مالزی

این شهر دارای آب و هوایی استوایی با بارندگی فراوان و درجه حرارت بالا است. وجود کوهستان تیتوانگ در غرب و جزیره ی کوهستانی اندونزیایی در شرق این شهر را به شدت مورد تاثیر قرار می دهد. درجه حرارت این شهر به دلیل نزدیک بودن به خط استوا بالا است و معمولا کمترین درجه حرارت ۲۲ درجه و در گرمترین ساعات تا ۳۳ درجه می رسد.

ماه های دسامبر تا فوریه معمولا خنک ترین ماه های سال هستند اما تفاوت دما در این ماه ها با ماه های دیگر سال معمولا ۲ تا ۳ درجه است. ماه های مارس تا آوریل گرم ترین ماه های سال هستند. رکورد بالاترین درجه حرارت این شهر ۳۷ درجه و کمترین آن ۱۹ درجه ثبت شده است. بارندگی های موسمی جنوب غربی معمولا در ماه های سپتامبر تا آوریل اتفاق می افتد و این شهر را مورد تاثیر قرار می دهد اما میزان بارندگی ها چشمگیر نیست و معمولا مرطوب ترین دوره بعد از این بارندگی ها از آوریل تا سپتامبر است


در مالزی فروشگاهها در چند نوبت اجناسشان را با تخفیف خیلی خوبی عرضه میکنند که یکی از این مواقع ماه آگوست است چون در این ماه مالزی به استقلال رسیده است.

در این زمان بیشترین تخفیفات داده میشود به صورتی که بعضی از فروشگاهها اجناسشان را با 70 درصد تخفیف عرضه میکنند.به قول خودشان Mega saleاست.

مراکز خرید زیادی در مالزی وجود دارد از جمله:

1- جالان عبدالرحمان در این خیابان شما میتوانید اکثر کالاهای ارزان قیمت را تهیه کنید.

2- اگر قصد خرید پارچه را داشته باشید بهترین مکان فروشگاههای کامدار و ناگویا که در جالان عبدالرحمان هم شعبه های آن وجود دارد.

3- اگر به دنبال کالای ارزان قیمت مثل گل سر و... هستید سری به فروشگاه های مای دین بزنید.در جالان عبدالرحمان هم شعبه های آن وجود دارد.

4- اگر به دنبال خرید لباس های هندی هستید فروشگاه حنیفا را ببینید البته در فروشگاه های کامدار هم این لباسها وجود دارند.

5- اگر به دنبال لباسهای خوب و با کیفیت هستید در مواقع تخفیف حتما به فروشگاههای جاسکو بروید.در این فروشگاه لباس های خیلی خوب با برند های مشهور با تخفیف خیلی خوبی در ایام خاص عرضه می شود این فروشگاه در جاهای مختلف مالزی دارای شعبه های زیادی است .البته فروشگاههای تسکو را هم ببینید.

6- برای خرید وسایل کامپیوتری و لب تاپ و دوربین به فروشگاههای مختلف در بی بی پلازا بروید.

Central Market: بازار صنایع دستی زیبا و دیدنی و البته گران مالزی .بیشترین صنایع دستی مالزی صنایع چوبی و کارهای روی چوب است. البته انواع اسلحه هایی که شکارچی های بومی از آن استفاده میکنند و انواع سازهای آن منطقه هم خیلی جالب و دیدنی است.
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است