جاذبه های بانکوک

جاذبه های گردشگری و مراکز دیدنی تایلند


مقدمه

تایلند به عنوان تنها کشوری در جنوب شرقی آسیا است که تحت استعمار قرار نگرفته، کشوری است سرشار از انرژی و با اعتماد به نفس. در لغت تایلند به معنی سرزمین آزادی است. هرچند اغلب به معنای سرزمین لبخندها نیز معنی می شود. تایلندی ها افرادی راحت و راضی به زندگی خود هستنتد که به کشور خود افتخار می کنند و همواره در حال لبخند زدن هستند. آنها برای قلب مهربان ارزش قائل هستند و از صدای بلند و اخلاق و رفتار تند بیزار هستند. آنها در برابر افراد خارجی خوش برخورد و خونگرم هستند. حتی در شهر شلوغی مانند بانکوک یک توریست احساس امنیت کامل کرده و به راحتی می تواند از افراد غریبه در مورد آدرس ها سوال کند. در تایلند نوعی حس صلح و آرامش و صبر که در سراسر کشور وجود دارد احساس می شود. دلیل این امر شاید به این علت است که 90درصد جمعیت تایلند بودایی هستند. با تولد بودیسم این دین ابتدا در قرن 3 بعد از میلاد وارد تایلند شد و بعد از اینکه تبدیل به دین رسمی آن کشور شد، از طرف پادشاهان آن کشور نیز مورد قبول قرار گرفته و باعث صلح بین مردم آن کشور شد. معابد، مقبره ها و عبادتگاه بوداییان در هر نقطه ای از شهر یا روستاهای این کشور دیده می شود. فلسفه بودایی در تمامی وجوه زندگی مردم نفوذ کرده است. شما میتوانید راهبانی با لباس های نارنجی و سرهای تراشیده را ببینید که در خیابان ها در حال قدم زدن هستند. می توانید از یک معبد بازدید کرده و حتی شاهد مراسم مذهبی باشید که در آن راهبان تازه کار با روپوش های نارنجی در حال حمل بر روی دستان فامیل و دوستان خود هستند.


تایلند و جذابیت ها

تایلند تقریبا هم اندازه با تگزاس یا فرانسه است و گستره وسیعی از امکانات تفریحی را عرضه می کند. شما می توانید جنگلهای متراکم، شهرهای شلوغ و سواحل پرازدحام و درخشان را بیابید. در شهر های شمالی chiang mail میتوانید جذابترین بازار شبانه جهان را بیابید . افرادی که علاقه مند خرید ابریشم،سبدهای پشمی و چوب های لاک الکل کاری شده هستند، می توانند تمامی آنها را در این محل بیابند و اقدام به خرید آنها با قیمت های بسیار پایین کنند. در دره های پر از آب شمال chiang mai می توانید مزارع بزرگی از گل ارکیده و کمپ های آموزش فیل ها که به تایلند جلوه منحصر به فردی می دهند را ببینید. در صورتیکه هر چه بیشتر به سمت مناطق شمالی chiang mai و golden triangle به پیش بروید می توانید قبایلی را مشاهده کنید که در حال انجام مراسم مذهبی خود که هزاران سال قدمت دارد هستند. فرصت قایق سواری در سمت پایین رودخانه Mekong که یکی از بزرگترین رودخانه های جهان است را از دست ندهید. این رودخانه از تبت شروع شده و قبل از اینکه در دلتای Mekong در جنوب ویتنام وارد شود مزارع برنج را در شمال تایلند آبیاری می کند.


بانگکوک

پایتخت تایلند ممکن است با وارد کردن یک شوک به شما خوش آمد گویی کند، تعداد زیادی منظره برای مشاهده افراد وجود دارد که میتواند به تحمل گرما و شلوغی کمک کند.

از بازار های خرید بزرگ، معابد مرموز و بازار های شلوغ تا رستوران ها، کانال ها، زندگی شبانه بانکوک هیجان پایان ناپذیری را فراهم میکند. پادشاه rama I شهر را از روی Ayutthaya و از روی کانال های آن که از میان شهر عبور میکردند و معابد شگفت انگیز آن، مدل کرده بود. بیشتر قسمت های قدیمی شهر با شهر شلوغ جابجا شد اما هنوز معابد زیبا و قصر ها، ساختمان های تاریخی و البته کلوب های شبانه بانکوک باقی مانده است.

مسافت های طولانی و گرما، بانکوک را به یکی از شهرهای مشکل برای پیاده روی تبدیل کرده است. پرسه زنی بدون هدف نتیجه ای نخواهد داشت. سه گزینه بهتر برای این کار تاکسی ، tuk-tuk (یک وسیله موتوری سه چرخه) یا یک راهنمای تور می باشد که در هر هتل قابل یافتن میباشد. همچنین دو وسیله نقلیه عمومی نیز وجود دارد که عبارتند از : مترو و ترن هوایی که شما را قادر میسازد تا شهر را در وسیله ای با تهویه هوا بگردید. هردوی این وسایل بین نقاط کلیدی شهر از قبیل جاده silom,hualamphong جاده sukhumvit و هتل های اطراف رودخانه در حال حرکت هستند.

مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است انتظار دیدن تمام شهر را نداشته باشید. علت این است که مناطق دیدنی شهر در تمام نقاط آن با یکدیگر زیبایی رقیب هستند. تور خود را با ناحیه ا ی که ko ratanakosm نامیده میشود آغاز کنید، که بزرگترین بنای یادبود شه راست که در اصل از سنگ هایی که از رودخانه choo phaya جمع آوری شده اند ساخته شده است . این بخش از شهر قدیمی ترین بخش آن شهر است و محل معبد phra kaewو مجتمع grand palace است.

با حرکت به سمت جنوب مراکز خرید بانکوک قرار دارند. New road (که به نام charoen krung نیز شناخته میشود) در اطراف اداره پست مرکزی قراردارد و اوین جاده رسمی در تایلند است. این ناحیه هنوز نیز پر از مغازه های هدیه فروشی و خیاطی است.چندین کلیسا و سفارتخانه بین charoen krung و رودخانه قرار دارند. هم چنین oriental hotel نیز در این منطقه است که افراد مشهوری همچون جوزف کنرا،سامرست موآم از آن دیدار کرده اند.


معبد phrakaew و مجتمع garnd palace

در صورتیکه مدت زمان سفر شما فقط امکان بازدید از یک قسمت از یک شهر را میدهد از مجتمع grand palace و معبد phrakaew دیدن نمایید.( هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 ورودی رایگان) این دو بنا در شرق رودخانه و نزدیک لنگرگاه thachang قرار دارد. هیچ معبد دیگری مانند این معبد نمیتواند هنر تایلندی را نشان دهد. سطح درخشان این معبد و غنای هنری آنرا به یکی از عجایب معبدی آسیا مبدل ساخته است. معبد phrakaew اولین مجتمع بزرگ است که در بانکوک ساخته شده است.


بانکوک شناور

عمومیترین وسیله گردش در khlong به معنای کانال، است و به عنوان یکی از شاخصه های بانکوک به شمار میرود. شرکت در یکی از تورهایی است از اسکله tha chang که در نزدیکه grand palace قرار دارد شروع می شوند که در هر یک از هتلها قابل دسترسی هستند. یک تور یک ساعته بسیار گران است اما شما را به مناطقی از thanburi قدیم خواهد برد که به سختی قادر خواهید بود انرا تصور کنید. از جمله رستوران های شناور ،ایستگاه های سوختگیری خانه های چوبی قدیمی و معابد هستند.


بازار شناور

احتیاجی نیست که به شما مسیر رسیدن به بازار شناور را در damnoen saduak نشان دهند. زیرا هرکسی که توری را اداره میکند مسیر این بازار را میشناسد.

زنان با کلاه های لبه دار در طول کانال کم عرض پاروزنی می کنند و سعی میکنند یک بسته ماهی سرخ را به همراه ادویه بفروشند. عکاسان می توانند در طول کانال حرکت کرده یا بر روی پلهای چوبی توقف کنند که این باعث میشود نقاط مناسبی جهت عکاسی پیدا کنند. با ند صد بات می توانید قایقی را اجاره کنید تا شما را به وسط شلوغی و هیاهو ببرد. در دیگر بازار های شناور شما می توانید فرشهای برمه ای ، خراطی های چوبی و دیگر چیزهارا بخرید. اگرچه بعضی از اشیا گران بها هستند اما خواهید دید که اشیا مشابه در مغازه های بانکوک یا بازار chiang mai گرانتر هستند
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : تا 30 آذر 96

مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

شروع قیمت از :

Mahan Air

تاریخ اعتبار : تابستان ۹۷ | تور تایلند پاتایا تابستان 97+ قیمت تور - تور لحظه آخری

مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز | تور تایلند پاتایا تابستان 97. تور تایلند پاتایا تابستان 97

شروع قیمت از :

Mahan Air

تاریخ اعتبار : تا 27 خرداد ماه 95

مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

شروع قیمت از : ,3350000تومان

تاریخ اعتبار :

مدت اقامت : ,7 شب و 8روز

شروع قیمت از :

مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است