مسجد سلطان قابوس، اوج معماری اسلامی عمان

مسجد جامع سلطان قابوس واقع در شهر مسقط و کشور عمان است. از مسجد سلطان قابوس می توان به عنوان یکی از زیباترین و مدرنترین مساجد جهان نام برد. این مسجد ترکیبی از سبک های معماری اسلامی، عربی و سنتی عمان را به نمایش می گذارد.

@title


تور عمان


مسجد سلطان قابوس در تور عمان

مسجد سلطان قابوس با مساحتی در حدود 416 هزار متر مربع و ظرفیت میزبانی از بیست هزار نمازگزار، بزرگترین مسجد کشور عمان محسوب می شود. برای ساخت این مسجد که در سال 2001 میلادی افتتاح شده است، نزدیک به 300 هزار تن ماسه سنگ به کار رفته است. سالن اصلی نمازگزاران، سالن مخصوص بانوان، کتابخانه و سالن سخنرانی بخش های مختلف مسجد سلطان قابوس را تشکیل می دهند.

@title


معماری مسجد سلطان قابوس در تور عمان

در ورودی مسجد سلطان قابوس سه قوس بلند دیده می شود که هم راستا با خطوط تیره رنگ سنگ های مرمر کف هستند و انتهای آنها به مناره ی اصلی می رسد. علاوه بر این مناره در هر گوشه ی این مسجد مستطیل شکل نیز 4 مناره ی فرعی قرار گرفته که هر یک ارتفاعی به اندازه ی 45 متر دارند. وقتی وارد مسجد می شوید اولین مکانی که با آن روبه رو خواهید شد، سالن نماز بانوان است. این سالن 750 نفر نمازگزار را در خود جای می دهد. بخش مردانه اما بسیار بزرگتر است و تا 6600 نفر ظرفیت دارد.

@title


معماری ایرانی مسجد سلطان قابوس در تور عمان

کف مسجد سلطان قابوس یک فرش ایرانی بسیار زیبا و خوش نقش پهن شده که برای طراحی آن از نقشه ی گنبد مسجد شیخ لطف الله، طرح افشان شاه عباسی و نگاره های تزئینی ایرانی الهام گرفته شده و در نوع خود بی نظیر است. این فرش 24 تنی که 4263 متر مربع عظمت دارد، بی شک یکی از نقاط قوت زیبایی مسجد سلطان قابوس محسوب می شود.

@title


زیبایی های شگفت آور مسجد سلطان قابوس در تور عمان

یکی دیگر از جلوه های شکوه مسجد سلطان قابوس، لوستر بسیار باشکوه و مجللی است که در قسمت مردانه قرار دارد.این لوستر بسیار زیبا 14 متر طول و 8.5 تن وزن دارد. اگر بدانید که در ساخت این لوستر شگفت انگیز، 600 هزار کریستال سوارسکی همراه با آبکاری طلای 24 عیار به کار رفته، از اینکه ساخت آن 4 سال به طول انجامیده متعجب نخواهید شد.

@title


جذابیت های مسجد سلطان قابوس در تور عمان

لوستر مسجد سلطان قابوس برای مدت ها بزرگترین و زیباترین لوستر جهان نام گرفته بود، اما کشورهای امارات و قطر اکنون این جایگاه را از آن خود ساخته اند. تماشای زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی بی نظیر و خارق العاده ی مسجد سلطان قابوس در متن نمی گنجد و برای لمس این زیبایی ها بایستی از نزدیک این مکان زیبا را در تور عمان مشاهده کرد.

@title


تور عمان
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : تابستان 97 | تور عمان - مسقط و صلاله | تور عمان مسقط 97

مدت اقامت : ,3 شب و 4 روز | تور عمان ارزان قیمت Oman، تور تابستان 97 عمان، تور عمان ۹۷

شروع قیمت از : ,2300000

Oman Air

تاریخ اعتبار : تا پایان تعطیلات تابستان 97 | تور ارزان لحظه آخری تابستان عمان ۹۷

مدت اقامت : , 3 شب و 4 روز | تور عمان بهار 97 | تور عمان تابستان 97 | آفر قیمت تور عمان

شروع قیمت از : ,2280000تومان

مطالب مرتبط

اطلاعات عمان

اطلاعات عمان

عمان ، کشوری عربی در ساحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان است .

ادامه مطلب ...
4 منطقه پربازدید عمان در تور عمان | تور عمان

4 منطقه پربازدید عمان در تور عمان | تور عمان

عمان کشوری با نظام پادشاهی است که درآمد اصلی حکومت آن از فروش نفت تأمین می شود. اما به تازگی این کشور عربی گام های بلند و مؤثری در صنعت گردشگری برداشته و لذا به نظر می رسد در آینده ای نزدیک، صنعت گردشگری این کشور حرف های زیادی برای گفتن در منطقه ی خاورمیانه داشته باشد. [(img)|1024423324041001B] در ادامه به معرفی 4 منطقه جذاب از جاذبه های [(link)|تور عمان|http://www.golbargtravel.com/تور-عمان-ارزان-قیمت] خواهیم پرداخت که به عنوان پربازدیدترین مناطق گردشگری این کشور شناخته می شوند. [(img)|1024426324041001B]

ادامه مطلب ...
گردشگری در کشور عمان

گردشگری در کشور عمان

عمان به عنوان کشور کوچک و نفت خیزی خاورمیانه ای در سال های اخیر سیاست گذاری های بسیاری در جهت جذب توریست و گردشگر انجام داده است تا بتواند از این طریق جایگزینی بر درآمدهای نفتی خود داشته باشد. مسئولین این کشور با سرمایه گذاری ویژه ای که در این بخش کرده اند، توانسته اند در سالهای اندکی هتل های بسیار باشکوه و مجلل احداث کنند، کیفیت خطوط هوایی و آژانس های مسافرتی خود را بهبود بخشند و تسهیلات خدماتی فراوان دیگری به وجود آورند. [(img)|1024420035041001B]

ادامه مطلب ...
مسجد سلطان قابوس، اوج معماری اسلامی عمان

مسجد سلطان قابوس، اوج معماری اسلامی عمان

مسجد جامع سلطان قابوس واقع در شهر مسقط و کشور عمان است. از مسجد سلطان قابوس می توان به عنوان یکی از زیباترین و مدرنترین مساجد جهان نام برد. این مسجد ترکیبی از سبک های معماری اسلامی، عربی و سنتی عمان را به نمایش می گذارد. [(img)|1024422115141001B]

ادامه مطلب ...