شرایط دریافت ویزای عمان , اخذ ویزای توریستی عمان

سفر به عمان و دریافت ویزا برای ایرانیان کار دشواری نیست. مسافران تور عمان می توانند به راحتی در مرز هوایی ویزای یک ماهه ی خود را، چه به صورت فردی و یا به صورت تور تهیه نمایند. همچنین می توانند ویزای خود را تمدید کنند، اما برای اینکار باید نزدیک به 2 ساعت را در مسقط منتظر بمانند. اما اگر با کشتی قصد سفر به تور عمان را دارید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که کشتی های گشت زنی بسیاری در آب های مسقط در حال حرکت و رفت و آمد هستند، اما معمولا کشتی های مسافربری نمی توانند به صورت مستقیم به مسقط بروند.

@title

همین طور شما می توانید با ماشین شخصی خود به تور عمان سفر کنید. اما قبل از هرچیز باید بدانید که این کشور دومین رتبه را در زمینه ی تصادفات رانندگی که منجر به مرگ می شوند دارد. جاده هایی از مرز امارات وجود دارند که دسترسی به آن ها آسان است اما از مسیر یمن به دلیل مقرراتی که برای خروج خانم ها وضع شده با مشکل مواج خواهید شد. مرز های عمان و عربستان هم به دلیل نداشتن مرز مشخص گزینه ی خطرناکی برای سفر شما خواهند بود. پس در نظر داشته باشید که آسوده ترین راه برای سفر به عمان مرز های هوایی می باشد که با ایر لاین های مختلف با مدت زمان هوایی 2 ساعت می توانید به راحتی به مسقط برسید.

@title


عمان کشوری عرب نشین می باشد که در قسمت شبه جزیره ی عربستان واقع گردیده است و به عنوان دومین کشور بزرگ عربی از نظر مساحت شناخته شده است. کشور عمان دارای مرز دریایی با ایران است که این مرز دریایی میان دو کشور، و تسلطی که هر دو بر روی تنگه ی هرمز دارند باعث ایجاد روابط نزدیک ، میان ایران و عمان شده است. به صورت سفر به تور عمان، نه تنها احساس غربت در این سرزمین نخواهید کرد، بلکه مردمان فروتن آن این حس را به شما القا می نمایند که در کشور خود به گشت و گذار می پردازید. قسمت اعظم مساحت کشور متشکل از رشته کوه های سخت و پهنای ساحلی آن در حدود 1700 کیلومتر می باشد و همچنین دارای آب و هوای خشک و گرم است به همین دلیل تور عمان در فصول گرم سال می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

@title


قابل توجه گردشگران تور عمان، کشور عمان داراری حکومتی پادشاهی است که پاتخت آن شهر مسقط می باشد ، و بیش از 2 میلیون جمعیت در آن زندگی می کنند. در طی چند سال گذشته و در پی سیاست های گردشگری که برای جذب توریست در مسقط به کار برده شده، و به لطف جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیاری که در این منطقه وجود دارد،

@title

تور عمان، به خصوص شهر مقسط به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است و امروزه تور عمان یکی از پر طرفدار ترین تور ها در ایران نیز می باشد . این محبوبیت تا آنجایی پیشرفته که امروزه مسقط را به عنوان پایتخت گردشگری کشور های عربی می شناسند. اما جدای از این مسئله جالب است بدانید که دوقسمت از عمان از خاک اصلی این کشور جدا می باشند. یکی از آن ها مسندوم نام دارد که در انتهای تنگه ی هرمز قرار گرفته استو شهرستان کوچکی می باشد و بخش دیگر مدحاء نام دارد. مدحاء می توان گفت که از خاک عمان جدا بوده و در خاک امارات قرار دارد. زیرا امارات متحده ی عربی از 4 طرف آن را محاصره کرده است و به همین دلیل می توان گفت که تحت تسلط امارات متحده ی عربی قرار دارد.

@title


اگر قصد سفر به مقصد سلطان نشین عمان را دارید، این نوید را به شما می دهیم که برای اخذ ویزای عمان دیگر نیازی به طی کردن روند طولانی و خسته کننده اخذ ویزا نخواهید داشت. طبق توافقاتی که بین مقامات عمان و ایران صورت گرفته است، اتباع ایرانی می توانند با پرداخت ۲۰ ریال عمان، یا به صورت آنلاین و یا در صورت ورود به فرودگاه مسقط، ویزای فرودگاهی دریافت کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا یک ماه خواهد بود.

@title


گردشگران تور عمان باید بدانند که یکی از منابع اصلی در آمد عمان صنعت نفت، ماهیگیری و کشاورزی است. اما ناگفته نماند که صنعت گردشگری هم یکی از درآمدهای اصلی بعد از این سه شاخه شناخته می شود. در طی سرمایه گذاری های حکومت در چند ساله گذشته و احداث هتل های چند ستاره به همراه مراکز تفریحی گوناگون صنعت گردشگری عمان دست خوش تحولات عظیمی شده است. به طوری که می توان این نوید را به مسافران و گردشگران تور عمان داد که در آینده همراستا با صنعت نفت و در صدر لیست درآمد عمان قرار خواهد گرفت.

@title


عمان یکی از همسایگان جنوبی کشورمان است که روابط نسبتا خوبی هم در تمامی زمینه ها با ایران دارد. به طوری که بزرگترین هتل این کشور هم نامی فارسی دارد و به اسم گلستان نام گذاری شده است. درآمد اصلی این کشور ثروتمند از نفت حاصل می شود. در کنار نفت، کشاورزی، دامداری و البته صنعت گردشگری که به تازگی در این کشور رونق گرفته است، منابع اصلی تامین درآمد این کشور هستند.

@title

این کشور در برنامه ریزی های خود، پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ پذیرای حدود ۱۲ میلیون گردشگری از اقصا نقاط دنیا باشد. بیشتر صنعت گردشگری عمان، به دریا وابسته است و از نوع گردشگری ساحلی می باشد. سواحل بسیار زیبا و بکر، آب و هوای معتدل در فصل زمستان، تنوع گیاهی و جانوری، برخی خانه ها و قلعه های تاریخی، وجود جاذبه های طبیعت گردی همچون منطقه گردشگری ظهار و رونق تفریحات آبی، شکار و سوارکاری در این کشور، عمان را به یکی از مقاصد گردشگری تفریحی نو ظهور در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده است.

@title


میهمانان عزیز و گرامی تور عمان باید بدانند که زبان و نوشتار رسمی مردم عمان عربی می باشد اما اگر شناختی از زبان عربی ندارند نگران نباشند، زیرا می توانند کسانی را پیدا کنند تا با آن ها به زبان انگلیسی صحبت کرده و راهنمایی بگیرند.

@title

البته ناگفته نماند که درصد کمی از مردم عمان را ایرانی ها تشکیل می دهند پس مسافران تور عمان احتمال پیدا کردن یک هم زبان را خواهند داشت. دین رسمی این مردم اسلام است و بخش اعظم مردم پیرو مذهب اباضیه می باشند. واحد پول عمان ریال عمانی می باشد که گردشگران تور عمان می توانند به راحتی پول خود را در این کشور چنج کنند.

@title


مسقط پایتخت عمان، قدیمی ترین و بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود که تمامی ادارات مهم و نهادهای حکومتی در آن جای گرفته اند. در سفر به این شهر، چنان هم احساس غربت نخواهید کرد، چرا که به سبب ارتباط تاریخ این کشور با ایران، بسیاری از مردم آن زبان فارسی را بلدند و در صورت لزوم به فارسی صحبت خواهند کرد. حال با سهولت اخذ ویزای عمان انتظار می رود تا روابط گردشگری و اقتصادی بین دو کشور افزایش یابد.

@title

عمان کشوریست که سریعا در حال رشد و توسعه است و پیش بینی می شود که تا چند سال آینده جای دوبی امارات را بگیرد. مقامات هر دو کشور امیدوارند که با تسهیل روند اخذ ویزا بین دو کشور، روابط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بین دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

@title


اگر بخواهیم از جاذبه های این کشور برای گردشگران تور عمان بگوییم، از جمله جاذبه های تفریحی عمان می توان به تفریحات ساحلی همچون شنا، قایق سواری، غواصی، موج سواری، گرفتن آفتاب و کایتینگ اشاره نمود. ناگفته نماند از آنجایی که سواحل عمان دارای وزش ملایم نسیم می باشند، بهترین شرایط برای پرداختن به ورزش کایتینگ را دارند و این موضوع، عمان را به یکی از بهترین مناطق کایتینگ تبدیل نموده است. مسافران تور عمان فراموش نکنند که عمان دارای یکی از تمیز ترین خط های ساحلی در جهان است. به گونه ای که هنگام قایق سواری در حاشیه های کم عمق ساحل به راحتی می توانید شاهد زندگی موجودات دریای باشید و به راحتی تا عمق 30 متری کف دریا را مشاهده کرده و به تماشای دلفین ها و لاکپشت های 100 ساله بنشینید.

@title


همچنین گردشگران تور عمان توجه داشته باشند که جدای از تفریحات ساحلی ، بیابان های این کشور هم دارای جذابیت های خاص خود هستند و با تفریحاتی همچون اسکی روی شن های نرم و ماشین سواری روی تپه ها، گردشگران را به سمت خود می کشانند و می توانید همراه با تور عمان تمامی این تفریحات با قیمت های مناسب تر تجربه نمایید. از این دو که بگذریم، گردشگران و میهمانانی که با تور عمان به این کشور سفر می کنند، نباید جاذبه های تاریخی را نباید فراموش کنند. عمان دارای بناها و قلعه های تاریخی عظیم، قنات ها و چشمه های آب شیرین بسیاری است که به دلیل خاص بودنشان در فهرست میراث فرهنگی سازمان یونسکو ثبت شده اند. تمامی این مسائل توانسته تا کشور عمان را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا تبدیل کند، از این رو سفر به تور عمان به شما گردشگران عزیز و گرامی پیشنهاد می شود.

@title


قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور عمان

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور عمان در زیر به طور کامل شرح داده شده است .

هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور عمان را دارند باید قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا این کشور نمایند ، شخص مسافر و یا وکیل و نماینده ( آژانس های مسافرتی ) مسافر می توانند جهت اخذ ویزا عمان با در دست داشتن مدارکی که در زیر آمده است اقدام به اخذ ویزا این کشور نمایند

( جهت دریافت ویزا توریستی نیازی به مصاحبه با شخص مسافر نیست ولی برای ویزا های تجاری و کاری قوانین متفاوت می باشد ).


آدرس و تلفن سفارت عمان در تهران :

خیابان آفریقا کوچه تندیس پلاک 12

تلفن : 22056831-021

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا کشور عمان :

ما کارها را برای شما آسان کرده ایم :

اسکن پاسپورت و اسکن عکس

@title

انواع ویزا توریستی عمان :

ویزا عادی 10 روزه

ویزا فوری 10 روزه

ویزا عادی 1 ماهه

ویزا فوری 1 ماهه

نکاتی در مورد قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور عمان :

اعتبار ویزا عادی و فوری عمان از تاریخ صدور 6 ماه می باشد و شما می توانید تا 10 تا 1 ماه بسته به نوع ویزا خود در این کشور اقامت داشته باشید .

صدور ویزا های عادی 7 تا 10 روز کاری و ویزا های فوری 4 تا 5 روز کاری طول می کشد .

@title

اخذ ویزای تجاری عمان ( قیمت ویزا تجاری عمان ) :

برای دریافت ویزا تجاری عمان به دعوتنامه از طرف شرکتی در عمان نیاز دارید

چنانچه دعوتنامه تجاری عمان در اختیار داشته باشید گلبرگ سیر در سریع ترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت ویزا تجاری عمان را برای شما اخذ خواهد کرد

@title

قیمت ویزا عادی و فوری 10 روزه و 1 ماهه کشور عمان :

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور عمان ( مسافرتی و کار و تحصیلی ) با هم متفاوت است لذا شما برای آگاهی دقیق از مبلغ ویزا و مدارک مورد نیاز ( مدارک مورد نیاز بالا برای ویزای مسافرتی می باشد ) از طریق راه های ارتباطی سایت به ما در تماس باشید.

@title
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است