سفر دریایی

سفرهای دریایی اکتشافی گرفته تا سفرهای گردشگری ،تعطیلات دریایی و سفر به مقاصد دور و نزدیک در اقیانوس ها و دریاهای آزاد است.


آغاز دریانوردی

دریانوردی از زمانی آغاز شد که کاشفان در جستجوی سرزمین های جدید و ناشناخته برای گسترده کردن قلمروها و ارضای کنجکاوی های خود به فکر دیدن دریاها و کشفیات تازه افتادند.


فرمانروایان

فرمانروایان پرتغالی و اسپانیایی از اولین کسانی بودند که در قرن پانزدهم میلادی سفرهای اکتشافی را آغاز کرده و آنان در جستجوی طلا ، ابریشم و ادویه به قاره های آسیا و آفریقا سفر کردند(1485-1488 میلادی ) و اسپانیایی ها نیز برای رسیدن به سرزمین های جدید ، آمریکا را کشف کردند .


شکل های مختلف سفرهای دریایی

سفرهای دریایی اکتشافی گرفته تا سفرهای گردشگری ،تعطیلات دریایی و سفر به مقاصد دور و نزدیک در اقیانوس ها و دریاهای آزاد بر روی جزیره های مجلل و شناور از سال 1854 آغاز گردید.


اقصا نقاط سفرهای دریایی

امروزه با توجه به گسترش و توسعه تورهای گردشگری دریایی ،سفرهای دریایی با هرگونه سلیقه ای به اقصا نقاط دنیا امکان پذیر گردیده است : از قطب شمال گرفته تا قطب جنوب و از اقیانوسیها و آب های آزاد جهان شامل دریای مدیترانه ، اروپای شمالی - دریای بالتیک سواحل کارائیب و آمریکای جنوبی گرفته تا خاورمیانه ،خاور دور و اقیانوس هند .
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است