پوکت

جزیره PHUKET دارای بهترین سواحل تایلند است که دارای برخی از زیباترین سواحل و هتل های لوکس به اضافه امکان ماهیگیری غواصی و تفریحات شبانه است


وقت گذرانی در سواحل پوکت

جزیره PHUKET دارای بهترین سواحل تایلند است که دارای برخی از زیباترین سواحل و هتل های لوکس به اضافه امکان ماهیگیری غواصی و تفریحات شبانه است.

وقت گذرانی در سواحل پوکت

با داشتن مساحتی در حدود 810 کیلومتر مربع و وجود کوهستان هایی در داخل آن ، پوکت دارای سواحلی با شن سفید و همچنین پارک ملی ، گیاهان جزیره و آبشارهاست.

این جزیره هر سال 4 میلیون بازدید کننده را به سوی خود جلب می کند که تقریبا 16 برابر جمعیت این جزیره است که بیشتر آنها با هواپیما از بانکوک میایند. هرچند توریستها می توانند با طی مسیری 14 ساعته از طریق جاده به این ناحیه بیایند.

هرچند پوکت در اثر هجوم توریست های بیشمار تغییر یافته است و تعداد هتلها تقریبا برابر تعداد بوفالو های آبی است اما شما می توانید از برخی زیباترین مناظر و تمیزترین دریاها در ناحیه لذت ببرید.

حتی تاریخ شناسان ممکن چیزهایی جالب توجه را بیابند از سمت فرودگاه بزرگراهی وجود دارد که از میان دهکده های پر از گرد و غبار به سمت جنوب میرود. نام این دهکده THALANG است.

مهاجمان برمه ای این دهکده را در سال 1809 محاصره ، تاراج و تخریب کردند. در سال های اخیر شهر در برابر حملات برمه ای مستحکمتر شد که این بار در برابر حمله برمه ای یک ماه مقاومت کرد. این نبرد باعث شد که بانو CHAN و خواهرش بانو MUK به عنوان قهرمانانی که بعد از مرگ همسر بانو CHAI حکمران شهر فرماندهی نیروهای دفاعی را بر عهده گرفته بودن شناخته شوند.


گردش در پوکت

هرکسی که فیلم جیمز باند به نام مردی با اسلحه طلایی را دیده است نمیخواهد تماشای خلیج phang nga که دارای صخره های قارچی شکل و عظیمی است و در فیلم مورد استفاده قرار گرفته است از دست بدهد. هنوز نیز افرادی که به تعطیلات آمده اند با ظاهر زیبا و محو کننده خود تسخیر این مناظر می شوند. قایق ها در طی مسیر خود در نقطه از طریق تونل های زیر جزایر آهکی که توسط موجها تخریب شده است عبور میکنند.

در مسیر خود آنها در KO PANYI مسلمانان ماهیگیر دهکده ای را بر روی صخره های سنگی ساخته اند و از توجه توریست ها به دهکده شان و خرید کارهای چوبی و ماهی های تازه خوشحال هستند. اما مهمترین قسمت سفر جزیره KO TAPU است که در لغت به معنای جزیره ناخن است که صدها سال پیش در اثر زمین لرزه ایجاد شده است.


خلیج PHANG NAGA

ارتفاع جزیره از سطح آب در حدود 200 متر است امکان یک مسافرت جدا نیز به جزیره KO PHI PHI که شامل دو جزیره مجزا KOPHI DON , PHI PHI LEH است وجود دارد. جزیره بزرگتر PHI PHI DON است که توسط سونامی تخریب شده است . این جزیره بازسازی شده است و برخی از مناطق جزیره به شکل پارک دوباره از اول طراحی شده است. قایقها هر روز از پوکت حرکت کرده و در طی مسافرتی دود ساعته در جنوب این جزیره مسافران را به گردش در آب های اطراف میبرند.


گلبرگ سیر
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : پایان تیر

مدت اقامت : ,6 شب و 7 روز

شروع قیمت از : ,2.995.000

Atlasglobal Airlines

تاریخ اعتبار : ویژه بهمن 96 | تور پوکت با پرواز مستقیم تای ایرویز

مدت اقامت : ,8 شب و 9 روز | تور پوکت تک با پرواز تای ایرویز

شروع قیمت از :

تاریخ اعتبار : ویژه پاییز 96

مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

شروع قیمت از :

Mahan Air

مطالب مرتبط

جاذبه های بانکوک

جاذبه های بانکوک

جاذبه های گردشگری و مراکز دیدنی تایلند

ادامه مطلب ...