سان سیتی، شهر آفتاب

سان سیتی یا شهر آفتاب واقع در شمال آفریقای جنوبی ، شهری از امکانات تفریحی ، ورزش های آبی ، تفریحات خانوادگی ، سرزمینی سرسبز در دل آفریقا می باشد.

سان سیتی یک شهر تفریحی ، اقامتی است که در شمال غربی آفریقای جنوبی قرار دارد. این شهر تنها 2 ساعت با ژوهانسبورگ فاصله دارد .


سان سیتی دارای 4 هتل است .

• Sun City Hotel

• Cascades Hotel

• The Cabanas

• The Palace of The Lost City


پارک جنگلی کروگر: (Kruger National park )

شهر سان سیتی تنها 15 کیلومتر با پارک ملی پیلانسبرگ که این پارک یکی از بزرگترین پارک های آفریقا و مناطق آبی آزاد جهان است ، واقع شده است . این پارک 5 منظره ی بی نظیر و دیدنی و چندین منظره ی کوهستانی است و در دهانه ی یک آتشفشان بسیار بسیار قدیمی قرار گرفته اند.

از دیگر امکانات این شهر دیدنی میتوان به دهکده ی فرهنگی موتسنگ ، مزرعه ی حیوانات ،آویری ، دنیای آب و دو زمین بین المللی و استاندارد (18 سوراخه) گلف اشاره کرد.


آب و هوا :

پارک کروگر محبوب ترین مقصد گردشگری در افریقای جنوبی از نوع سافاری است. این پارک با متنوع ترین سفرهای حیات وحشی خود در انتظار شماست. این گشت ها به دو صورت خصوصی و گروهی برگزار می شوند. این سفرها به این دلیل معروف هستند که شما تنها در یک روز می توانید 5 حیوان بزرگ جهان را ببینید: فیل، شیر، کرگدن، پلنگ و بوفالو.


فرهنگ مردم آفریقای جنوبی :

به طور کلی آفریقای جنوبی یک کشور کم آب است . میزان بارندگی متوسط آن در سال 464 میلیمتر در مقابل متوسط بارندگی جهان با 875 میلیمتر بارش است. برف هم گاهی درکوه های اطراف دیده می شود .


زبان مردم آفريقای جنوبی (South Africa Language)

شیوه زندگی اقلیت سفید پوست بسیار شبیه به شیوه زندگی سفید پوستان اروپای غربی، آمریکای شمالی و استرالیا است. علی رغم تبعیضات گسترده تحت تأثیر آپارتاید رنگین پوستان ترجیح می‌دهند با سفید پوستان ارتباط برقرار کنند تا سیاه پوستان و به خصوص رنگین پوستانی که به زبان آفريکانس صحبت می‌کنند.

به علت تنوع نژادی در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ واحدی در این کشور نمی‌توان یافت. غذا، موسیقی و رقص نمادهايی از فرهنگ این کشور هستند. اکثریت جمعیت سیاه پوست این کشور هنوز در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و از زندگی ساده و فقیرانه‌ای برخوردارند. با این وجود موسیقی و رقص سنتی توسط همین مردم زنده مانده است و هر چه سیاه پوستان شهری و یا غرب زده می‌شوند، فرهنگ و سنت شان کمرنگ تر می‌شود. اغلب سیاه پوستان شهرنشین علاوه بر زبان ماروی خود زبان انگلیسی یا آفریکانس صحبت می‌کنند.

آسیایی‌های ساکن آفریقای جنوبی که اغلب از هند به این جا آمده‌اند فرهنگ، زبان و عقاید مذهبی خود را حفظ کرده‌اند و مسیحی هندو و یا سنی هستند و به انگلیسی صحبت می‌کنند و عده‌ای هم به گوجاراتی و زبان تامیل سخن می‌گویند. اغلب هندی‌ها توسط کشتی معروف ترورو به عنوان خدمتکاران قرار دادی به ناتال وارد شدند و در مزارع نیشکر به خدمت گرفته شدند. چینی‌ها بعد از هندی‌ها در رده دوم مهاجران آفریقای جنوبی قرار دارند و با افزایش مهاجرت از تایوان تعدادشان در حال افزایش است. از آن جا که طبق آپارتاید، تایوانی‌ها سفید پوست هستند و نه آسیایی، فرهنگشان نیز بیشتر به سفید پوستان شبیه است تا به بقیه آسیایی‌های زرد پوست.


آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد، زبان آفریکانس (انگلیسی آفریقای جنوبی) از لحاظ تعداد زبان‌ها در رتبه اول است و پس از آن آفریقايی قرار دارد. زبان انگلیسی در سراسر جهان و از جمله آفریقای جنوبی گویشوران زیادی دارد، اما پر متکلم ترین زبان آفریقای جنوبی به شمار نمی‌آید. ۱۱ نام رسمی برای آفریقای جنوبی وجود دارد که به ازای هر زبان یک نام مستقل در نظر گرفته شده است.

همچنین در این کشور ۹ زبان رسمی آفریقایی وجود دارد: زبان فاناگالو، زبان خوئی، زبان لوبدو، زبان خوسا، زبان ناما، زبان دبل شمالی، زبان فوتی، زبان نس و زبان اشاره‌ای آفریقای جنوبی. این زبان‌ها گاهی در مقاله‌های رسمی به کار گرفته می‌شوند اما شهرت آن ها و تعداد گویشوران شان کم است.

بسیاری از زبان‌های غیر رسمی قبیله‌های بوشمن سان و خوی خوی شامل لهجه های محلی است که به سمت شمال کشور یعنی نامیبیا و بوتسوانا هم کشیده شده‌اند. مردم این کشورها از لحاظ قبیله با بقیه آفریقایی ها تفاوت دارند و به عنوان جوامع شکارچی معروف هستند. آن ها به حاشیه رانده شده‌اند و اغلب زبان‌هایشان در حال تبدیل شدن به زبان‌های انقراض یافته است.

بسیاری از سفید پوستان آفریقای جنوبی به زبان‌های اروپایی مانند پرتغالی (که سیاه پوستان آنگولا و موزامبیک هم به آن سخن می‌گویند)، آلمانی و یونانی صحبت می‌کنند و بسیاری از آسیایی‌های مقیم آفریقای جنوبی و هندی‌ها به زبان‌های آسیای جنوبی مانند هندی گجاراتی و زبان تامیل صحبت می‌کنند.
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است