ساموئی

کوهنوردان سالها پیش فکر می کردند که می توانند اسرار KO SAMUI را حفظ کنند. این جزیره با درختان نخلش فقط سه ساعت از شهر ورزش های آبی SURAT THANI فاصله دارد.

این شهر به عنوان یکی از مشهورترین بندر گاههای تایلند شناخته شده است که در آن هتل ها و خانه های ییلاقی و حتی فرودگاه وجود دارد.

هنوز هم این بندر به عنوان محلی ایده آل برای استراحت و آؤآمش برای افرادی که برای دراز کشیدن در ساحل، خوردن غذاهای دریایی عالی و استفاده از با کیفیت ترین چشمه های آب معدنی که در سراسر جزیره پراکنده است به این جزیره میایند.

زوجهای جوان که برای ماه عسل و افرادی که برای استراحت به ساحل CHAWENG میایند به جرات شاید به یکی از زیباترین سواحل که پر از انواع رستوران ها و کلوپ ها است وارد میشوند. اگر بدنبال هوای خنکتری هستند به سواحل CHHOENG MON, BO PHUT, MAENAM بروید. برای هتل های ارزانتر و خانه های ییلاقی بهتر است به سمت جنوب بروید.

اگر میخواهید تا فعالیتی غیر از نشستن و دراز کشیدن در برابر آفتاب داشته باشید میتوانید در ساحل به ورزش های دیگر بپردازیدهم چنین می توانید تنیس بازی کنید به آبشار و حتی به مزرعه برداشت نارگیلها بروید.

برای بعد از ظهر شما می توانید یک موتور سیکلت یا جیپ اجاره کنید و به گردش در جزیره بپردازید در این مسیر شما تقریبا اطراف جزیره را خواهید گشت.

در طول مسیر خود می توانید در LAMAI جهت عکس گرفتن از دو تکه سنگ که به صخره های پدرخوانده و مادر خوانده شهر مشهور شده اند توقف کنید.

بیاد داشته باشید که جاده ها دارای شیب هستند و به عنوان یک وسیله ایمن تر وسیله حمل و نقل جزیره بنام SONGTHAEW است تقریبا 24 ساعته کار می کنند.

برای رفتن KO SAMUI هرروز پرواز هایی از بانکوک به آنجا وجود دارد که در حدود 50 دقیقه طول میکشد همین مسیر با اتوبوس 15 ساعت طول میکشد در حالیکه قطارهایی از اینجا به سمت SURTAL THANI حرکت میکنند که از آنجا تا KO SAMUI با قایق 2 ساعت راه است.


آنسوی KO SAMUI

SAMUI بزرگترین جزیره در میان 80 جزیره مجمع الجزایری است که در برگیرنده بندر KO PHANGAN محل شیرجه زنی KO TAO پارک دریایی ملی ANG THONG است کشتیها و قایق های تندرو که هرروز بازدیدکنندگان را بین خطوط ساحلی جابجا میکنند.


خرید

از لحظه ای که وارد تایلند می شوید با انبوهی از اقلام برای خرید مواجه خواهید شد . اقلام محلی از محصولات ابریشمی تا کاسه های چوبی و گوشواره های نقره پارچه های ابریشمی و لباس و ظروف چوبی و رنگارنگ متفاوت است.

هرآنچه که دنبال آن هستید در بانکوک یافت می شود . SUKHUMVIT ROAD دارای مراکز خرید متعدد و مدرن و فروشگاه های بزرگی است که اقلام وارداتی و محلی در آن به وفور یافت می شود.

اما بانکوک تنها گزینه شما نیست. CHIANG MAI برای صنایع دستی شهرت بسیاری دارد. در حالیکه حتی کوچکترین شهرها نیز در شمال شرقیاین کشور دارای دارای محصولات تخصصی خود هستند در PHUKET بزرگراه اصلی فرودگاه پوکت دارای مجموعه ای از صنایع دستی بوده و CHAWENG و SAMUI مملو از لوازم گردشگری است.

به یاد داشته باشید که چانه زنی در همه جا به جز سوپر مارکتها و هتل ها یک قانون است. حتی در بوتیک های بزرگ و شیک نیز به اندکی مذاکره نیاز است. اما به خاطر داشته باشید که فروشگاه هایی با قیمت ثابت نیز چندان گرانقیمت نبوده و نوعی گارانتی دارند.

نکته: جواهرات را تنها از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.


بازار

مغازه های دارای تهویه مطبوع بهترین ایده در شهرهای بزرگ هستند اما این بازار های محلی هستند که بهترین تخفیف هارا دارند.

بازدید از این بازارها برای جمعیت و لمس هیجان آن ارزش دارد. به همراه داشتن یک دوربین را فراموش نکرده و زود به بازار بروید زمانیکه در میانه روز به شهر ارواح تبدیل می شود. یکی از معروف ترین بازار ها در تایلند NIGHT BAZAAR (بازار شبانه) در CHIANG MAI است که می توانید ابریشم عالی ، صنایع دستی، قالیچه لباس را با قیمت حراج بیابید. این بازار در هنگام غروب آغاز به کار کرده و دست فروشان قبل از نیمه شب بساط خود را جمع می کنند. در پایتخت نیز چپندین بازار وجود دارد. یکی از بزرگترین و معروفترین آنها در بانکوک بازار CHATUCHAK WEEKEND است.

میوه،سبزیجات و ادویه هایی در این بازار می یابید که احتمالا تا به حال با آنها برخورد نداشته اید.

برای آنکه بتوانید تحفه ای با خود به خانه ببرید میتوانید زنگ معبد برنجی، زنگوله کنده کاری شده بوفالو،لباس گلدوزی قبیله ای یا جواهرات نقرهای دست ساز را در این بازار بیابید. همچنین مجموعه عظیمی از لباس شیک، عتیقه های نایاب،اثاث خانه و مبلمان، گیاهان و حیوانات را مشاهده کنید.

بازار شب SUAN LUM که روبروی پارک LUMPHINI تازه راه اندازی شده مانند دیگر بازار های آخر هفته پرجوش و خروش نمی باشد. غرفه های صنایع دستی ، لباس، سوغات برای گردشگران در میان کافه ها و رستوران ها دیده می شود.

مشابه CHATUCHAK را میتوان در بازار روزانه CHANATOWN,THIEVE’S MARKET , PAHURAT یافت که همگی در نزدیکی یکدیگر قرار دارند CHIANTOWN تنها برای تماشای مناظر ارزش دیدن را دارد. در اینجا همه چیز رنگ و بوی چینی دارد. THIEVE’S MARKET دارای انواع سوغاتی و عتیقه جات است اما به یاد داشته باشید که برای اقلام اصل باید تاییدیه صادراتی داشته باشید برای یافت تاییدیه صادراتی داشته باشید برای یافتن ابریشم، لباس و بوتیک های زیبا به بازار PAHARAT بروید. در اینجا اقلان هند و مالزی نیز در کنار تجناس محلی بفروش میرسد.


گلبرگ سیر
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است