جاذبه های جزیره موریس

موریس کشوری جزیره ای و بخشی از جزایر ماسکارین می باشد ، پایتخت موریس شهر پورت لوئیس می باشد . واقع در جنوب غربی اقیانوس هند است.


جاذبه های گردشگری تفریحی و طبیعی


کسانی که به سرگرمی هایی به جز ساحل علاقه مند هستند می توانند از مجموعه ای از موزه ها و اماکن فرهنگی این کشور لذت ببرند که اصلی ترین آنها در پورت لوئیس واقع شده اند. موزه ی تاریخ طبیعی از جاذبه های مهم شهر پورت لوئیس است که اطلاعاتی در مورد پرنده ی دودو و محل زندگی او تا زمانی که در قرن 17 منقرض شد، ارائه می دهد.


علاقه مندان به طبیعت می توانند به کوه سیگنال بروند و از مناظر گسترده ی پورت لوئیس لذت برند. یا می توانند به جزیره ی آهو در مجاورت ساحل شرقی بروند. منطقه ی Curepipe نیز با داشتن یک کوه آتش فشانی خاموش معروف به آتش فشان مور (Murr) محبوبیت خاصی یافته است. گنبدهای Chamarel نیز نمایی خاص و به یادماندنی دارند و رنگهای زمین شنی اش در زیر باران مانند رنگین کمان تغییر می کند.


از سایر جاذبه های این جزیره می توان به پارک ملی رودخانه ی سیاه جورجز، منطقه ی طبیعی Etoile وChasseur ، باغات مستعمراتی در درون قصر Moka's Eureka، فروشگاه های شلوغ Mahebourg و باغات موریس در منطقه ی یمن اشاره کرد. علاقه مندان به طبیعت اکثرا سفر خود را از باغات سلطنتی Pamplemousses واقع در پورت لوئیس آغاز می کنند. منطقه ای تاریخی نیز در پورت لوئیس به نام Aapravasi Ghat هست که زمانی پذیرای صدها هزار مهاجر بوده است. جدای از سواحل، خانواده هایی میل دارند بخشی از تعطیلات خود را در آکواریوم موریس سپری کنند یا در Senneville شاهد غذا خوردن لاک پشت ها باشند، و یا در پارک ملی Cascavelle و یا در پارک طبیعی Ile aux Aigrettes به سیاحت بپردازند و از تورهای سافاری هم لذت ببرند.
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است