جاذبه های گردشگری جزیره بالی

این جزیره واقع در کشور اندونزی ، بزرگترین کشور مسلمان جهان می باشد .


نژاد و دین مردم بالی

جزیره بالی سالها به عنوان بهترین جزیره از طرف مجله بین المللی مسافرت انتخاب گردیده است.

جزیره ی بالی دو اقیانوس آرام و هند را به هم پیوند داده است. و دارای جعیتی حدود 3 میلیون نفر می باشد .

این جزیره از نظر آتش فشانی فعال می باشد .

سواحل بسیار زیبای نوسادا در بالی در رده بندی جهانی ، رتبه پنجمین ساحل زیبای جهان را کسب نموده است.

این منطقه مجموعه ای از هتل های مجلل و رستورانهای رویایی و خاص ، همچنین کشتی های تفریحی لوکس و... را دارد و به عنوان یکی از میزبانان مناسبتهای سیاسی در جهان می باشد .

اندونزی یکی از بزرگترین تولید کنندگان برنج می باشد و همچنین در کنار آن غذای دریایی تهیه می نمایند . و ادویه جات تند ، فلفل ، کاری ، زنجفیل و سویا در غذایشان دارند .

واحد پول در بالی روپیه است .


آب و هوای جزیره بالی

مردم بالی از تبار نژادی ماقبل‌ تاریخی هستند که از راه خاک اصلی قارهٔ آسیا در حدود 2500 پيش از ميلاد به مجمع‌الجزایر اندونزی کوچ كردند. با رسیدن هندوها دوره ماقبل تاریخ به پایان رسید. رسیدن هندوها در سال 100 پيش از ميلاد بوسیله سفال نوشته‌های براهمی که بدست آمده اند تائید شده است.

شاهنشاهی ماجاپاهیت كه در سالهاي 1293 تا 1520 ميلادي در جاوه شرقی مستقر شده بوده اند در سال 1343 یک کوچ نشین هم در جزیره بالی برپا کردند. در پی حملات پیاپی، شاهنشاهی ماجاپاهیت کمی پیش از 1500 میلادی، سرنگون شد و این امر باعث مهاجرت گسترده به بالي شد.

دین مردم اندونزی اسلام است و بزرگترین گشور مسلمان جهان می باشد اما با این حال ، دین رسمی مردم جزیره بالی هندو بوده بت پرستی نیز بین آنها بسیار رواج دارد.


محصولات جزیره بالی

به طور کلی کشور اندونزی آب و هوای گرم و مرطوب استوایی را داراست که در تمام طول سال دارای 2 فصل گرم و وبارانی و مرطوب می باشد . زمستان نیز در بالی متفاوت است از ماه ژوئن تا سپتامبر بادهای سرداقیانوس آرام جزیره بالی را متاثر می کند . و در طول سال کلا درجه ی حرارت بین 20-33 می باشد .


جاذبه های گردشگری طبیعی و تفریحی

محصولات بالی که برای توریستهای جهان جذاب است ومحصولاتی که برای خرید از آنها استقبال می کنند، عبارتند از انواع صنایع دستی ، نقاشی های زیبا ، مجسمه بودا و دیگر خدایان هندو و همچنین پارچه های تزئینی زیبا توریستان را وادار به خرید می کند .


جاذبه های گردشگری جزیره ی بالی بسیار زیاد و جذاب می باشد. که شامل موزه بالی که یکی از بهترین مجموعه ها از حکاکی های باشکوه ، ظروف سفالی و منسوجاتی خاص است ، و معبد مادر که بزرگترین و مقدس ترین معبد هندو در بالی است .

از جاذبه های تفریحی جزیره بالی می توان به پارک فیل ها ، پارک آبی واتر بوم ،قایق سواری در تنداب ، سافاری ، غواصی ، بانجی جامپینگ اشاره نمود .

و همچنین ازدیگر جاذبه های طبیعی می توان منطقه اوبد ، سواحل نوزا دوآ ، جنگل میمون ها ، کینتامانی را معرفی کرد .
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : تا آذر 96

مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

شروع قیمت از : ,2990000

Mahan Air

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری جزیره بالی

جاذبه های گردشگری جزیره بالی

این جزیره واقع در کشور اندونزی ، بزرگترین کشور مسلمان جهان می باشد .

ادامه مطلب ...