جاذبه های بلگراد پایتخت صربستان | تور صربستان

شهر بلگراد در صربستان همچون ققنوسی از خاکستر آشفتگی های گذشته سر برآورده، به طوری که این شهر توانسته امروزه به یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین پایتخت های اروپا تبدیل گردد. این شهر زیبا که در مجاورت رودخانه ی دانوب قرار دارد، به شهر فستیوال ها شهرت یافته است. در بلگراد بیش از صد فستیوال سالیانه برگزار می گردد و این امر علاقه مندان زیادی را به صربستان می کشاند. در ادامه پنج جاذبه ی برتر شهر بلگراد را به طور مختصر شرح داده تا با این پایتخت زیبا بیشتر آشنا شوید.


آدا سیگانلیا (Ada Ciganlija)

آدا سیگانلیا نام جزیره ی مصنوعی کوچکی است که در رودخانه ی ساوا و در مرکز بلگراد واقع شده است. این جزیره ی تماشایی به دلیل وجود مناظر زیبا و امکانات ورزشی که دارد، توانسته روزانه بیش از 100 هزار نفر را در فصل تابستان به خود جذب کند. از جمله مناظر خاص این جزیره می توان به جنگل های انبوه و بسیار زیبایی اشاره کرد که وجود حیواناتی همچون خرگوش و گوزن درون آن جذابیتش را دوچندان می کند. همچنین آدا سیگانلیا با داشتن امکانات ورزش هایی مانند راگبی، تنیس، اسکی و قایقرانی جاذبه ی فراوانی برای علاقه مندان به ورزش دارد.


کلیسای سنت مارک

ساخت بنای این کلیسای بسیار قدیمی که از سنگ و چوب ساخته شده به سال 1940 میلادی باز می گردد. این کلیسا در پارک Tasmajdan و در نزدیکی ساختمان پارلمان فعلی این کشور قرار دارد. کلیسای سنت مارک یکی از بزرگترین کلیساهای صربستان است که ظرافت های معماری قابل توجهی دارد. درون ساختمان کلیسا می توان مجسمه ی موزاییکی مارک مقدس و سایر نمادهای تاریخی و مذهبی صربستان را مشاهده کرد.


دژهای بلگراد

وجود رودخانه ای مانند دانوب باعث شده تا از زمان های بسیار دور، افرادی در این منطقه و در کنار رود سکنی گزینند. حمله ی سلتی ها و رومانی ها به این منطقه موجب شد تا اولین سازه های دفاعی همچون پرچین ها در این منطقه شکل بگیرد. در قرن پانزدهم این سازه ها شکل مستحکم تری به خود گرفت و با تصمیم رهبر صرب ها یک دژ بی نقص و فوق العاده در بلگراد کنونی ساخته شد.


خیابان نزمیهایلووا (Knez Mihailova)

خیابان نزمیهایلووا خیابانی است با جذابیت های بسیار زیاد که تعداد زیادی از فروشگاه ها و مراکز خرید در آن دیده می شود. نام این خیابان از اسم یک پرنس صربی برگرفته شده و در آن می توان جاذبه های تاریخی زیادی مشاهده کرد. قدمت خیابان پرجاذبه ی نز به دوران عثمانی باز می گردد، اما شهرت آن پس از قرن نوزدهم و هنگامی که تاجران و ثروتمندان بلگراد برای تجارت به این خیابان روی آوردند، حاصل شد.


برج گاردوس (Gardos)

برج گاردوس در 20 کیلومتری شهر بلگراد قرار گرفته و به نام برج هزار ساله شناخته می شود. این برج در قیاس با بسیاری از آثار باستانی بلگراد قدمت کمتری دارد، اما در میان گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار است. برج گاردوس توسط مجارستانی ها به عنوان نماد حکومت هزار ساله آنها در این منطقه ساخته شده است.
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است