جاذبه های آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی (رنگین کمانی از اقوام و ملت ها)

به جنوبی ترین کشور قاره سیاه خوش آمدید ،جائیکه دو اقیانوس عظیم هند و اطلس به یکدیگر میپیوندند.


جاذبه های آفریقای جنوبی

به جنوبی ترین کشور قاره سیاه خوش آمدید ،جائیکه دو اقیانوس عظیم هند و اطلس به یکدیگر میپیوندند.در بیشتر طول سال آب و هوا در این کشور گرم و مطبوع است و حیوانات وحشی تنها در چند قدمی شهرها در آنطرف سوسوی چراغ ها در تکاپو و جنب وجوشند .کشوری با ترکیبی منحصر به فرد از نژادهای مختلف و مناظری سحرانگیز و رویایی ، پارک های جنگلی در این کشور هم از نظر امکانات اقامتی از بهترین ها در قاره آفریقا هستند .


زیبایی های کیپ تان

آفریقای جنوبی نه فقط از لحاظ نژادی و فرهنگی رنگین کمانی است خوش رنگ و درخشان بلکه از نظر مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری نیز کشوری متنوع و رنگارنگ است ،از زیبایی های کیپ تاون و مناظر باشکوه مسیر باغ ها(GARDEN ROUT)گرفته تا تاکستان های آرام و سواحل رویایی و از شهرهای زنده و پر جنب و جوش با مراکز خرید مدرن تا اقامتگاه های مجلل و غذاهایی متنوع که هر ذائقه ای را اغنا می کند.از هیجان تماشای حیوانات وحشی در پارک های جنگلی تا یک روز استراحت محض و شنا در دریاچه مصنوعی در سان سیتی.


موقعیت جغرافیایی آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی از سه سوی یعنی جنوب و غرب با آب های دو اقیانوس هند و اطلس احاطه شده و همسایگانش در شمال نامیبیا ، بوتسوانا ، زیمبابوه ، موزامبیک و سوازیلند می باشند.کشور کوچک لسوتو در درون خاک آفریقای جنوبی قرار دارد و در واقع لسوتو کشوری است در درون کشور دیگر .آفریقای جنوبی از نظر اقتصادی ،اجتماعی و پیشرفت های زیر بنایی از پیشرفته ترین کشورهای قاره آلفریقا محسوب می گردد.


پایتخت آفریقای جنوبی

به دلیل مهاجرت مداوم پی در پی اروپائیان به این کشور تاریخی متفاوت از سایر کشورهای آفریقایی را تجربه نموده است. آفریقای جنوبی تنها کشوری است در دنیا که دارای سه پایتخت رسمی می باشد : پرتوریا پایتخت اداری و اجرایی ،بلوم فونتین (BLOEMFONTEIN) پایتخت قضایی و کیپ تاون پایتخت قانونگذاری و پارلمانی این کشور می باشند.


تاریخ

در سال 1652 اولین بار هلندی ها در کیپ تاون ساکن شدند.هلندی ها اولین اروپایانی بودند که در محل امروزی کیپ تاون که پیرامونش را کشتزارهایی پوشانیده بود .پایگاهی احداث کردند تا نیازهای مسافران دریایی به اندونزی و کمپانی هند شرقی هلند را تامین کند.تعداد ساکن کیپ تاون به مرور افزوده شد و سختی زندگی و تنازع بقا ، از آنان مردانی بنام بوئر (جامعه کشاورزان سفید پوست)ساخت که در تاریخ آفریقای جنوبی از نقش مهمی برخوردار گشتند .بوئرهای هلندی تبار به مرور بر وسعت زمین های خود افزودند.

در نیمه دوم سده 19 با کشف الماس و طلا ،مهاجران بسیاری از جمله انگلیسی ها به آن نواحی روی ]وردند و با بوئرها که به دفاع از منافع خود برخاسته بودند ،به جنگ پرداختند .پس از جنگ جهانی دوم سیاست تبعیض نژادی و امتیازات ناحقی که سفید پوستانه اروپایی برای خود قائل می شدند شدت یافت و رنگین پوستان و سیاهان را از سکونت و آمیزش با سفید پوستان منع می کرد . در سال 1963 رهبران کنگره ملی آفریقا و و نلسون ماندلا روانه زندان شدند . در فوریه 1990 به دستور دکلرک رئیس جمهور اصلاح طلب ،نلسون ماندلا رهبر معروف ضد نژادپرستان پس از 27 سال از زندان آزاد شد. ماندلا پس از آزادی رفع بحران اجتماعی و عادی شدن اوضاع در آفریقای جنوبی را اعلام داشت و سرانجام در ماه می 1990 سیاست تبعیض نژادی لغو گردید.در 1994 نلسون ماندلا با 78 درصد آرا ، به عنوان رئیس جمهوری آفریقای جنوبی برگزیده شد .آفریقای جنوبیی بزرگترین صادر کننده طلا و الماس و یکی از اصلی ترین صادر کنندگان ذغال سنگ در سطح جهان می باشد .
مطالب مرتبط

در حال حاضر مطلبی مرتبط درج نشده است