کولوسئوم (Colosseum)نماد عظمت رم در تور ایتالیا

کولوسئوم را می توان یکی از معروفترین جاذبه های باستانی جهان دانست. بنایی که آوازه ی جنایاتی که در آن رخ داده به گوش همه ی مردم جهان رسیده و آنها را آزرده ساخته است.مکانی که در آن مردم روم باستان به تماشای نبرد بردگان می نشستند و به کشته شدن گلادیاتورها به عنوان یک سرگرمی می نگریستند. این بنای عظیم امروزه به یکی از پربازدید ترین جاذبه های شهر رم تبدیل شده و در بین عجایت هفت گانه ی جهان جای دارد. کولوسئوم یک تماشاخانه ی بیضی شکل است که امپراتورهای روم باستانبرای برپایی جنگ گلادیاتورها مبادرت به ساخت آن نموده بودند. این بنای بسیار عظیم دارای 50 هزار صندلی و 80 درب ورود و خروج است که بهت و حیرت هر بیننده ای را بر می انگیزد.

@title


کولوسئوم در تور اروپا نوروز 97 - Colosseum در تور اروپا - کولوسئوم معروفترین جاذبه های باستانی در تور اروپا


نمای بیرونی کولوسئوم ، گلادیاتورها و رم باستان در تور اروپا

عظمت و بزرگی این بنا تنها به عمارت بیرونی ختم نمی شود و در زیر زمین آن دنیای متفاوتی از نمای بیرونی کولوسئوم را می توان مشاهده کرد. مجموعه از اتاق های نمور و خوفناک با راهروهایی تنگ و تاریک که برای نگهداری گلادیاتورها و حیوانات وحشی در نظر گرفته شده بود، در زیر زمین کولوسئوم دیده می شود. اگر چه سالیان درازی از آن دوران می گذرد، اما هنوز هم به خوبی می توان رنج و درد را در اتاق های این زیر زمین به خوبی احساس کرد.

@title


شگفتی های مهندسی کولوسئوم و مرمت و بازسازی کولوسئوم در تور اروپا

معماری داخلی استادیوم کولوسئوم متشکل از ردیف های بسیار زیادی از طاق های گنبدی است که بر روی ستون ها و سرستون ها قرار گرفته اند. این بنای بسیار عظیم به لحاظ ایمنی سازه یکی از شگفتی های مهندسی کهن است. به طوریکه در دورانی که از این بنا استفاده می شده است، تنها دوبار حوادثی همچون آتش سوزی و زمین لرزه توانستند به این عمارت عظیم آسیب برسانند. البته پس از هر دو حادثه،کولوسئوم مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. سرانجام سال 1345 زلزله ی شدیدی که در رم رخ داد باعث شد خسارت بسیار زیادی به این بنا وارد شود؛ اما مسئولین بجای مرمت بنا، از مصالح ریخته شده در دیگر بناهای رم استفاده کردند.

@title


استادیوم کولوسئوم در تور اروپا نوروز 97

استادیوم کولوسئوم با یکی دیگر از بناهای تاریخی ایتالیا شباهت هایی دارد. بنای مشابه عمارتی است که در آن نیز گلادیاتورها برای حفظ جان خود مبارزه می کردند. باستان شناسان در سال 2011 میلادی متوجه شدند که این بنای دوهزار ساله نیز همانند برج پیزای ایتالیا کج شده به گونه ای که ارتفاع بخش جنوبی آن حدود 40 سانتی متر از بخش شمالی بنا کمتر است.

@title


حضور رئیس جمهور محبوب ایران آقای روحانی در استادیوم کولوسئوم با تور اروپا

تور اروپا نوروز 97

@title


تور اروپا نوروز 97
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : ویژه 2 تیر 96

مدت اقامت : ,13 روز

شروع قیمت از : ,3190 یورو,3790000تومان

تاریخ اعتبار : ویژه 11 خرداد 96

مدت اقامت : ,8 شب و 9 روز

شروع قیمت از :

تاریخ اعتبار : ویژه 30 مرداد 96

مدت اقامت : ,17 شب و 18 روز

شروع قیمت از : ,3.990.000 یورو,4.690.000تومان

تاریخ اعتبار : نوروز ۹۷ | هتل 5 ستاره لوکس

مدت اقامت : ,8 روز تا 13 روز | قیمت تور اروپا

شروع قیمت از : ,تور اروپا نوروز ۹۷

مطالب مرتبط

آبشار ایگواسو کجاست ؟

آبشار ایگواسو کجاست ؟

ایگواسو نام مجموعه ای فوق العاده از آبشارهاست که در مرز آرژانتین و برزیل قرار دارد. مجموعه ای که یک زاویه دید فوق العادهاز نمای آبشار را در مقابل دیدگان علاقه مندان قرار می دهد. بلندترین ارتفاع آبشار به 82 متر می رسد، اما اغلب مناطق آن در ارتفاع حدود 64 متری قرار دارند. نقطه ی آغاز سقوط آب که مرتفع ترین بخش آبشار است، گلوگاه شیطان نامگذاری شده و 150 متر پهنا و 700 متر طول دارد. [(img)|1024422852141001B] آبشار ایگواسو از آبشار مشهور ویکتوریا وسیع تر است و تفاوت عمده ی این دو آبشار را می توان در یکسره بودن آبشار ویکتوریا و تشکیل آبشار ایگواسو از مجموعه ای از آبشارهای کوچک در کنار هم دانست. [(img)|1024427852141001B]

ادامه مطلب ...