برج ایفل

برج ایفل در سال 1889 برای نمایشگاه بین المللی پاریس و به منظور بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب کبیر فرانسه ساخته شد.


تاریخچه ایفل

شاهزاده ولز ، که بعدها با نام ادوار هفتم پادشاه انگلستان شد ، برج ایفل را افتتاح کرد.


طرح برج ایفل

در یک مسابقه طراحی 700 طرح شرکت داده شده بودند که طرح گوستاو ایفل به اتفاق آرا برگزیده شد.

البته در ابتدا همه ی فرانسوی ها از این طرح استقبال نکردند، از این رو یک استشهادیه با امضای 300 نفر از جمله موپاسانت ، امیل زولا ، چارلز گارنیه ( معمار اپرای گارنیه ) و دومای پسر برای اعتراض به ساخت ایفل تهیه شد .


ویژه گی های برج ایفل

برج ایفل با 300 متر ارتفاع (320/75 متر با احتساب آنتن) و 7000 تن وزن تا سال 1930 بلندترین بنای سراسر دنیا بود . سایر آمار مربوط به برج ایفل عبارتند از :

2/5 میلیون میخ پرچ

300 کارگر حرفه ای و 2 سال زمان برای ساخت (1887-1889)

تکان های حداکثر 12 سانتی متری هنگام وزش بادهای سهمگین.

متغیر بودن ارتفاع تا ارتفاع تا 15 سانتی متر بسته به دمای هوا

15000 قطعه آهن (بدون احتساب میخ پرچ ها ) ، 40 تن رنگ و 1652 پله تا بالا
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : بهمن 96

مدت اقامت : ,6 شب

شروع قیمت از : ,9140000تومان

Iran Air

مطالب مرتبط

درباره ی فرانسه

درباره ی فرانسه

فرانسه در جهان شماره یک مقصد گردشگری است، فرانسه جایی است برای همه ی اقشار اعم از پیر و جوان ، شرقی و غربی ، به همین دلیل آن را در جهان شماره یک مقصد گردشگری می نامند . فرانسه کشوری مناسب برای استراحت در زمان تعطیلات هم برای خانواده ها و همچنین برای جمعی از دوستان جوان مناسب می باشد . شهر های فرانسه شامل سواحل ، کو های بلند ، رود های زیبا و مکان های تاریخی ، تفریحی می باشد .

ادامه مطلب ...
جاذبه های گردشگری فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه

پاریس • پاریس از معروف‌ترین مقاصد توریست‌های جهان است سالانه حدود ۴۵ میلیون نفر توریست از پاریس دیدن می‌کنند. • تعداد زیادی از آثار دیدنی، موسسات و پارک‌های مشهور جهان در این شهر قرار دارند.پاریس همچنین با دارا بودن ۴۷۸٬۰۰۰ درخت سرسبزترین پایتخت اروپا می‌باشد. • نام پاریس برگرفته از نام گروهی از افراد قوم گل به نام پاریزی‌ها می باشد. که در دوره استیلای روم نام این شهر به «لوتشیا» تغییر کرد، اما در زمان یولیانوس پادشاه روم نام شهر دوباره به پاریس تغییر یافت. • پاریس دارای القاب متعدد زیادی است، اما مهم‌ترین نام آن «شهر نور» (به فرانسوی: La Ville lumiere) است. این نام هم به مرکزیت این شهر در زمینه علم و تحصیلات و هم به پر نور بودن این شهر در شب‌ها برمی‌گردد. • این شهر به، شهر ادبیات، سینما، فلسفه، تئاتر، مد ، و شهر خوردنی‌های رنگارنگ معروف است. • درکوچه‌های باریک محله‌ای روبروی کلیسای نوتردام منتهی به بلوار سن‌میشل تجمع رستوران‌های مختلف را شاهد خواهید بود که، رستوران دارها و مغازه‌دارها در هر فصلی هم که باشد دم درب ایستاده‌اند و گردشگران را به داخل دعوت می‌کنند. • کوچه‌های سن‌میشل یکی از بهترین مکان‌ها برای گذراندن شب در پاریس است. • پاریس شهر غذاها، کافه‌ها و رستوران‌هاست. حتی ساندویچ‌های پاریس هم با بقیه‌ی جاها فرق می‌کند. • ادامه‌ی بلوار سن میشل به بلوار سن ژرمن در مرکز شهر منتهی می‌شود که پایگاه نویسندگان و روشنفکران پاریسی است و نزدیک به رود سن و دانشگاه سوربن است.

ادامه مطلب ...
برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل در سال 1889 برای نمایشگاه بین المللی پاریس و به منظور بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب کبیر فرانسه ساخته شد.

ادامه مطلب ...