قلعه سیگیریا، قلعه ای در دل جنگل سریلانکا

قلعه ی سیگیریا یکی از شگفتی های کشور سریلانکا است که حیرت و هیجان را در گردشگران برمی انگیزد. در مرکز کشور سریلانکا صخرهای همانند یک ستون از میان جنگل قد برافراشته و ارتفاعی در حدود 200 متر دارد. در بالای این صخره ی عظیم یک کاخ بسیار قدیمی متعلق به 477 سال پس از میلاد مشاهده می شود که در دوران پادشاهی شخصی به نام کاسپایا ساخته شده است.

@title


تور سریلانکا | تور سریلانکا نوروز 97 | قیمت تور سریلانکا


تاریحچه قلعه سیگریا در تور سریلانکا

کاسپایا به دلیل ارتفاع زیاد این مکان و امکان دیدبانی 360 درجه ای که وجود داشت، سیگیریا را برای مرکزیت حکومتش انتخاب کرده بود. پس از مرگ پادشاه، قلعه سیگیریا متروکه گشت و به عنوان صومعه از آن استفاده می شد. صخره های سیگیریا از جنس ماگماهای آتشفشانی و بسیار سخت و محکم هستند و به اعتقاد بسیاری از باستان شناسان از قرن سوم قبل از میلاد این منطقه سکونت گاه انسانی بوده است.

@title


جذابیت گردشگری قلعه سیگریا در تور سریلانکا

باغ هایی که در زمان حکومت پادشاه کاسپایا در اطراف قلعه ی سیگیریا ساخته شده اند، از 3 بخش مختلف باغ های آبی، باغ های تراسی شکل و باغ های غاری تشکیل شده اند. در بین این محوطه ها، باغ های تراسی شکل از محبوبیت بیشتری برخوردارند. این باغ ها بسیار زیبا و باشکوه هستند و علاقه مندان زیادی برای تماشای آنها به قلعه ی سیگیریا سفر می کنند. گردشگران از طریق راههایی که در این باغ ها وجود دارد می توانند به قلعه ی سیگیریا برسند. نکته ی جالب توجهی که باستان شناسان به آن می پردازند این است که این باغ ها از قدیمی ترین باغ های جهان به حساب می آیند.

@title


ورودی قلعه سیگریا در تور سریلانکا

از نیمه ی صخره که عبور می کنید دوپنجه ی بزرگ شیر و دهان باز آن، توجه شما را به خود جلب می کند. این دهان در واقع ورودی قلعه ی سیگیریا است که البته امروزه تنها پنجه هایش سالم مانده اند. یکی از حیرت انگیزترین بخش های بازدید از قلعه ی سیگیریا تماشای دیوار آینه ای است که در بخش غربی صخره جای دارد. دیواری آجری پوشیده از گچ سفید که به قدری پولیش داده شده که به راحتی می توانید انعکاس محیط را در آن حس کنید .

@title


حفاظت از دره سیگریا در تور سریلانکا

جای بسی تأسف است که گذر زمان و شیطنت های انسانی از جمله یادگار نویسی باعث شده که این دیوار دستخوش تغییراتی شود. این امر باعث شده مسئولین میراث باستانی سریلانکا آنرا تحت حفاظت قرار دهند. در موزه ی سریلانکا نیز می توان ابزارهایی که در هنگام ساخت قلعه ی سیگیریا بر روی صخره ها استفاده می شده و در حفاری ها بدست آمده، نظاره کرد.

@title

تور سریلانکا | تور سریلانکا نوروز 97

@title


تور سریلانکا | تور سریلانکا نوروز 97
تورهای مرتبط

تاریخ اعتبار : ویژه نوروز ۹۷ | تور ترکیبی کلمبو + بنتوتا تعطیلات عید نوروز 97

مدت اقامت : ,2 شب کلمبو + 4 شب بنتوتا | تور ترکیبی سریلانکا نوروز ۹۷

شروع قیمت از :

Oman Air

تاریخ اعتبار : 23 آذر 96

مدت اقامت : ,۶ شب و ۷ روز

شروع قیمت از : ,3250000

Oman Air

مطالب مرتبط

سفر به سریلانکا

سفر به سریلانکا

سفر به سرزمین بودا طلای سبز و ساحل زیبای جزیره سریلانکا

ادامه مطلب ...
کلمبو قلب تجاری سریلانکا

کلمبو قلب تجاری سریلانکا

شهر کلمبو به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت تجاری کشور سریلانکا، یکی از مقاصد گردشگری جذاب حال حاضر جهان است. این شهر که در کرانه ی غربی کشور سریلانکا واقع گردیده است، بسیار پرجنب و جوش بوده و تنوع قومی و فرهنگی فراوانی را در خود جای داده است. [(img)|1024427359901001B]

ادامه مطلب ...